DreamPoints
Zima w Nowym Jorku – grudzień 2015 |

Zima w Nowym Jorku – grudzień 2015

Zima w Nowym Jorku to okres wyjątkowy, zwłaszcza dla wielbicieli świątecznego klimatu. Spektakularne ozdoby, miliony światełek i lodowiska na każdym kroku. To tylko niektóre spośród atrakcji, które oferuje nam Wielkie Jabłko :) .

Grudzień w Nowym Jorku

Grudzień w Nowym Jorku / fot. http://www.pinterest.com/pin/190840102930827380/

Magia świąt

Miasto wypełnia się niezliczoną ilością światełek, tworząc magiczną atmosferę. Świąteczne dekoracje w Nowym Jorku, są niczym dzieła sztuki, oglądać je można tuż po Święcie Dziękczynienia. Najbardziej znane są te tworzone przez duże domy towarowe. Aby je podziwiać najlepiej wybrać się na spacer w okolice 5 Alei. Najsłynniejsze dekoracje świąteczne znajdziemy na witrynach sklepów Bloomingdale na Lexington Avenue, Saks Fifth Avenue oraz Macy. Dla wielu prawdziwym hitem grudnia są wyprzedaże w największych domach towarowych w tak zwany Czarny Piątek (Black Friday). Wtedy miasto ogarnia prawdziwe szaleństwo, a kolejki przed niektórymi sklepami ustawiają się już dzień wcześniej. Jest to wydarzenie, którego nie może przegapić żaden miłośnik zakupów, a promocyjne bilety lotnicze do Nowego Jorku jeszcze bardziej podsycą atmosferę przedświątecznej gorączki ;)

Sporty zimowe

Grudzień w Nowym Jorku to przede wszystkim lodowiska. Najbardziej znane jest przy Rockefeller Center, jednak warto zastanowić się, czy akurat to miejsce wybrać na przejażdżkę na łyżwach. To najpopularniejsze, a zarazem najdroższe lodowisko w mieście. Warto odwiedzić znajdujące się w Central Parku Wollman Rink. Znane jest między innymi z popularnego filmu „Kevin sam w domu”. Dodatkowym plusem jest fakt, że znajduje się w pobliżu The Plaza Hotel, słynącego z pięknych dekoracji świątecznych. Inne znane i godne polecenia lodowiska to: The Standard Ice Rink czy The Rink obok Winter Village w Bryant Park.

Spędzając zimę w NYC nie można pominąć wypadu na łyżwy.

Spędzając zimę w NYC nie można pominąć wypadu na łyżwy. / fot. http://www.pinterest.com/pin/288300813620516638/

Świąteczne drzewko

Oczywiście najsłynniejszą choinką w mieście jest ta znajdująca się przy Rocefeller Center. To gigantycznych rozmiarów drzewo, do którego rozświetlenia potrzeba kilku kilometrów przewodów elektrycznych. Oprócz trzech tysięcy girland i lampionów, ta główna choinka miasta ukoronowana jest gwiazdą Swarowskiego. W 2015 roku oficjalne zapalenie światełek na świątecznych drzewku nastąpiło 2 grudnia. Najsłynniejszą choinkę podziwiać będzie można do 7 stycznia 2016, do godziny 20:00.

New Year

Każdego roku ponad milion osób gromadzi się w symbolicznym centrum Nowego Jorku, na Times Square, aby tam wspólnie świętować Nowy Rok. Zgodnie z tradycją o północy wielka, kryształowa kula znajdująca się na szczycie One Times Square, opuszczana jest z wysokości 23 metrów w dół. Znana jest ona pod nazwą „ball dropping” i słynie z niesamowitych iluminacji świetlnych. Chwile później na tablicy wyświetlony zostaje Nowy Rok :) . Impreza rozpoczyna się 31 grudnia o 18 i jest darmowa. W jej czasie oglądać możemy występy muzyczne wielkich gwiazd. Nowy rok przywitany zostanie niezwykłymi pokazami pirotechnicznymi oraz konfetti. Należy pamiętać, że na teren imprezy nie można wnosić plecaków i toreb.

Spektakle świąteczne

Prawdziwym show, na które warto się wybrać jest Radio City Christmas Spectacular. Występują w nim gwiazdy światowej sławy z Radio City Rockettes. Przedstawienie odbywaja się regularnie od 1933 roku i uznane zostało przez New York Times za „superspektakularne”. To istna rewia, łącząca wspaniałą choreografię z niezwykłą muzyką. W 2015 roku show odbywa się od początku listopada do 31 grudnia. Ceny biletów zaczynają się od 41 USD i dostępne są w sprzedaży on-line na stronie internetowej.

Dodaj komentarz