DreamPoints
Yankee Stadium – sportowa świątynia Nowego Jorku |

Yankee Stadium – sportowa świątynia Nowego Jorku

Baseball to jeden z narodowych sportów Amerykanów. Nie inaczej jest w Nowym Jorku, gdzie funkcjonują dwie znane drużyny – New York Yankees oraz New York Mets. Znacznie więcej fanów ma ta pierwsza ekipa, która swoje mecze rozgrywa na jednym z najdroższych sportowych obiektów na świecie – Yankee Stadium.

Najbardziej utytułowana drużyna

Major League Baseball to zdecydowanie najlepsza i najbardziej znana liga baseballowa na świecie. Wśród wszystkich zespołów tym, który najczęściej święcił zwycięstwo w rozgrywkach jest New York Yankees. Popularnie nazywani The Bronx Bombers (przydomek wziął się od dzielnicy, w której znajduje się stadion) 27-krotnie cieszyli się z mistrzostwa kraju. W tym zestawieniu drugie St. Luis Cardinal może pochwalić się „zaledwie” 11 triumfami. Nic dziwnego, że to właśnie ten nowojorski klub posiada najdroższy baseballowy obiekt – Yankee Stadium, którego budowa w 2009 roku kosztowała bagatela 1,5 biliona USD! Amatorzy baseballu muszą zobaczyć New York Yankees na żywo. Wystarczy już dziś zarezerwować bilety lotnicze do Nowego Jorku i wybrać się na stadion.

Yankee Stadium

Yankee Stadium w trakcie spotkania baseballowego.

Stadion powstał w pobliżu starego obiektu, który wzniesiono w 1923 roku. Jego obecna pojemność wynosi 49,642 miejsc. Co ciekawe, aktualny stadion konstrukcją bardzo przypomina swojego poprzednika.

Nie tylko baseball

Jeśli ktoś nie jest wielbicielem baseballa, również może z powodzeniem zawitać na stadionie. Dlaczego? Co jakiś czas rozgrywane są tutaj mecze piłki nożnej, futbolu amerykańskiego, hokeja na lodzie, a nawet walk bokserskich. Na Yankee Stadium w roli gospodarza będzie grać nowa piłkarska drużyna – New York FC. Ponadto odbywały się tutaj wielkie wydarzenia muzyczne, a swoje koncerty dawali najwybitniejsi artyści, tacy jak Madonna, Justin Timberlake, zespół Metallica, Eminem czy Jay-Z.

Dodatkowo obiekt przystosowany jest do organizacji konferencji, bankietów, targów, rozdania dyplomów, a nawet ceremonii ślubnych.

Yankee Stadium

Stadion w całej okazałości / fot.: m01229 „Yankee Stadium in HDRCC BY 2.0

Jak dojechać na stadion?

Yankee Stadium znajduje się w południowym Bronksie przy One East 161st Street. Zwiedzanie obiektu trwa około 45 minut i umożliwia wizytę w klubowym muzeum, na trybunach oraz na ławkach rezerwowych. Bilet kosztuje 20 USD przy zakupie online bądź 25 USD, gdy kupujemy w kasie.

Na miejsce najlepiej dojechać linią metra numer 4 lub D, które zatrzymują się na stacji 161st Street – Yankee Stadium. W weekendy dojeżdża tutaj również linia B.

Dodaj komentarz