DreamPoints
Wydarzenia w Nowym Jorku – lipiec 2015 |

Wydarzenia w Nowym Jorku – lipiec 2015

Wakacje zbliżają się pełną parą, a szeroki wachlarz festiwali i wydarzeń w Nowym Jorku pozwoli na spędzenie niezapomnianego czasu każdemu. Zarówno fani muzyki, teatru, jak i wydarzeń plenerowych znajdą coś dla siebie. Pogoda zapowiada się coraz lepsza, czas więc rozpocząć planowanie pięknych, letnich dni w Nowym Jorku!

Lato w NY

Lato w NY / źródło: https://www.pinterest.com/pin/87186942760450370/

1. Dzień Niepodległości – jedzenie + fajerwerki

Czas na coroczne świętowanie ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych. 4 lipca w mieście nie zabraknie miejsc z głośną muzyką, jedzeniem i rozmaitym piciem. Jeśli masz ochotę zjeść dobre barbecue i przy okazji podziwiać pokaz fajerwerków, wybierz się do Brooklyn Grange rooftop farm znajdującej się w Brooklyn Navy Yard. Z dachu budynku roztacza się cudowny widok, a co może być lepsze od połączenia dobrego jedzenia ze wspaniałym spektaklem! ;)

Wstęp kosztuje 125 USD, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Adres: 63 Flushing Ave, building 3, Brooklyn 11205

fajerwerki na 4 lipca

Fajerwerki na 4 lipca / źródło: https://www.pinterest.com/pin/250160954272257968/

2. Dzień Niepodległości – zwiedzanie

Osoby szukające wydarzeń związanych z historią Stanów Zjednoczonych nie mogą przegapić corocznego nocnego zwiedzania Dolnego Manhattanu. Wycieczka szlakami ważnych historycznych osobistości związanych z rewolucją zapewni każdemu pasjonatowi historii niezapomnianą noc! Zwiedzanie rozpoczyna się w Fraunces Tavern Museum – miejsca związanego z Georgem Washingtonem i Armią Kontynentalną. Wielka dawka wiedzy i rozrywki zakończona pięknym widokiem Trinity Church o wschodzie słońca zapadnie Wam w pamięć na długo.

Wydarzenie odbędzie się 4 lipca 2015 r., wstęp kosztuje 20 USD, rozpoczęcie wycieczki w Fraunces Tavern Museum na 54 Pearl St

3. Darmowe koncerty w przestrzeni Celebrate Brooklyn!

Jeśli chcesz posłuchać muzyki na żywo jednocześnie nie wydając pieniędzy, szukaj koncertów związanych ze sceną Celebrate Brooklyn!. Odbywają się tutaj koncerty plenerowe muzyki indies, hip-hopowe i inne. 9 lipca warto zaplanować chwilę w przestrzeni Prospect Park Bandshell i przyjść posłuchać muzyki Punch Brothers grających z Sarah Jarosz. Ciekawe połączenie wokalu i muzyki gitarowej na pewno umili czwartkowy wieczór.

Scena znajduje się na Prospect Park Bandshell, wstęp na koncert jest darmowy. Rozpoczęcie o 19.30

celebrate brooklyn

4. Shakespeare in the Park

Festiwal sztuk teatralnych pokazywanych w plenerze o światowej sławie – tak chyba w skrócie można opisać Shakespeare in the Park. Ma on wieloletnią tradycję – zapoczątkowany w 1962 roku oferuje szeroką gamę sztuk i interpretacji na podstawie utworów Williama Szekspira. W tym roku w lipcu będzie można podziwiać między innymi komedię „Cymbelin”. Spektakle mają około 2 i pół godziny, odbywają się od czwartku 23.07.15r. do piątku 31.07.15 r. o 20. Spektaklu nie ma jedynie w piątek.

Shakespeare in the park

Shakespeare in the park / źródło: https://www.pinterest.com/pin/328340629054017562/

Nowy Jork jest miastem tętniącym życiem zarówno w letnie dni, jak i ciepłe wieczory. Jeśli znalazłeś już tanie loty z Polski do Nowego Jorku – serca Stanów Zjednoczonych i planujesz wyjazd, pamiętaj o zwróceniu uwagi na wydarzenia – może warto przyjechać akurat na jedno z powyższych? ;)

To tylko kilka wydarzeń odbywających się w Nowym Jorku tego lipca – jeśli masz inne zainteresowania lub nie pasują Ci daty wydarzeń, na pewno znajdziesz coś innego dla siebie!

Dodaj komentarz