DreamPoints
Wrzesień 2015 w Nowym Jorku |

Wrzesień 2015 w Nowym Jorku

Wakacje się skończyły… ale nie odeszły od nas gorące rytmy muzyki, odpoczynek na trawie i relaks czy to w parku, czy w samym sercu miasta! Wrzesień zapowiada się pełen wrażeń, a my proponujemy Wam 5 imprez, które warto poznać rezerwując bilety lotnicze do Nowego Jorku. Gotowi? ;)

Statua Wolności Nowy Jork

Statua Wolności, Nowy Jork

1. Magia ulicznego targu

Na zakończenie września proponujemy Wam wizytę na targu… nie takim małomiasteczkowym, lecz w nowojorskim wydaniu! ;) Ponad 500 stanowisk z jedzeniem, lokalnymi produktami i rękodziełem będzie czekało na odwiedzających targ Atlantic Antic 27. września 2015 roku. Wydarzenie odbywać się będzie na ulicy – ruchliwa Atlantic Ave i jej okolice zamienią się na jeden dzień w deptak dla pieszych. Poza pysznym posiłkiem na odwiedzających czeka muzyka grana na żywo, a dzieci znajdą wiele radości w przejażdżkach na kucykach i malowaniu twarzy. Atlantic Antic to niezwykła okazja by spróbować okolicznych wytworów kulinarnych – nie zapomnij spróbować piwa Ale warzonego w lokalnych browarach!

Mapę z trasą rozstawienia targu i listę towarzyszących mu wydarzeń znajdziesz tutaj

Atlantic Antic Nowy Jork

Targ Atlantic Antic / Źródło:https://pl.pinterest.com/pin/524669425308872261/

2. Coś dla moli książkowych i nie tylko

Spotkania z autorami, panele dyskusyjne, To już 10-ta edycja festiwalu, który zbiera rzesze czytelników chętnych razem świętować tę wielką, książkową ucztę. Wydarzenie obejmuje przeróżne lokalizacje na Brooklynie – od księgarni po puby. Book Festival to wydarzenie skierowane także dla dzieci – dzień przed właściwym festiwalem odbędzie się specjalna edycja imprezy dla czytelników w wieku od 2 d o11 lat. Spotkania z fantastycznymi bohaterami książek, muzyka na żywo i inne atrakcje z pewnością sprawią radość całej rodzinie. Warto sprawdzić na stronie tzw. Bookend Events – cykl wydarzeń powiązanych z Brooklyn Book Festival i rozpoczynających się już od 14. września.

Brooklyn Book Festival odbędzie się w niedzielę 20. września 2015 roku. Edycja festiwalu skierowana do dzieci (Brooklyn Book Festival Children’s Day) ma miejsce dzień wcześniej – w sobotę 19-go września. Miejsca wydarzeń, tematykę paneli dyskusyjnych i inne detale można sprawdzić na oficjalnej stronie wydarzenia.

Brooklyn Book Festival

Brooklyn Book Festival, NY, Brooklyn

3. Electric Zoo Festival

Już w piątek 4.08 rozpoczyna się jeden z najbardziej porywających festiwali muzycznych tego roku. Electric ZOO Festival od siedmiu lat porywa masy fanów i wciąga ich w taneczny trans. Uczestnictwo w nim będzie świetnym rozpoczęciem długiego weekendu przed Świętem Pracy. Wybierz się na Randalls Island i daj się porwać rytmowi muzyki tanecznej!

Festiwal trwa od piątku 04.09.2015 do niedzieli 06.09.2015. Wstęp jednodniowy to 109 USD (410 PLN) za bilet na piątek i 119 USD (450 PLN)za wstęp w sobotę lub niedzielę. Karnety dwudniowe kosztują od 199 USD (750 PLN) w górę.

Strona internetowa festiwalu

Electric Zoo Festival

Electric Zoo Festival / źródło:https://pl.pinterest.com/pin/136656169915453341/

4. Sztuka na wolnym powietrzu

Malarstwo sztalugowe jest znane od wieków… jednak rzadko można je oglądać na ruchliwym placu w centrum miasta! Washington Square Outdoor Art Exhibit zmienia postrzeganie o sztuce, a także ułatwia oswojenie się ze sztuką osobom, które raczej unikają galerii. Jeśli jesteś fanem malarstwa, rysunku, fotografii, grafiki lub rzeźby, zobacz, co tworzą współcześni artyści i przyjdź 6. lub 7. września na Washington Sqare Park, na pewno się nie zawiedziesz! Wystawy ciągną się od parku aż po East 13th Street – każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej detali znajdziesz na stronie głównej wydarzenia

Washington Square Outdoor Art Exhibit

Plakat z 1934 – Washington Square Outdoor Art Exhibit / Źródło: https://www.pinterest.com/pin/516647388479874235/

5.Gorące rytmy

Głośna muzyka, tańczący w jej rytm ludzie, powiewające na wietrze flagi i niezliczone stoiska z dobrym jedzeniem… Przekonajcie się sami, czy tak właśnie można streścić West Indian-American Day Carnival, którego finał odbędzie się już w ten poniedziałek (07.09.15 r.) na nowojorskim placu Grand Army Plaza. Impreza wywodzi się od J’ouvert – karnawałowej zabawa pochodzącej z Karaibów. Święto Pracy spędzone tutaj na pewno każdemu pozwoli złapać ostatnie promienie lata! Warto zajrzeć na oficjalną stronę wydarzenia, na której znajdują się plany imprez poprzedzających huczne zakończenie odbywające się w Święto Pracy.

Bilety wstępu zależne od wydarzenia – od darmowych po 55 USD (210 PLN). Pozostałe detale znajdziesz na stronie West Indian-American Day Carnival.

 West Indian-American Day Carnival

West Indian-American Day Carnival

Dodaj komentarz