DreamPoints
Top of the Rock |

Top of the Rock

To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Nowym Jorku oferuje nam oszałamiające widoki na całą okolicę. Zdecydowanie nie można go pominąć – podziwianie panoramy Wielkiego Jabłka z 260 metrów nad poziomem chodnika dostarczy nam niezapomnianych wrażeń :) .

Widok z Top of the Rock.

Widok z Top of the Rock. / fot. http://www.pinterest.com/pin/190136415492465081/

Rockefeller Center

Rockefeller Center to kompleks budynków w centralnej części Manhattanu, między Piątą i Szóstą Aleją, który został zbudowany przez rodzinę Rockefellerów. Na szczycie budynku, mieszczącego się między 48. a 51. ulicą znajduje się taras widokowy. Wieża GE Building posiada płaski dach, który dał możliwość stworzenia Top of the Rock.

360°

Top of the Rock składa się z kilku poziomów – tarasy znajdziemy na 67., 69., i 70. piętrze, co daje możliwość podziwiania panoramicznego widoku (360°) na Nowy Jork. To znakomity punkt obserwacyjny na całe miasto, szczególnie wspaniale widoczny jest Central Park. Doskonały widok jest także na budynki Empire State Building, rzekę Hudson oraz charakterystyczną siatkę ulic. Dodatkowym plusem jest brak krat, co pozwala na swobodne fotografowanie panoramy.

Punkt obserwacyjny Top of the Rock.

Punkt obserwacyjny Top of the Rock. / fot. https://www.flickr.com/photos/rajeshpasu/

Bilety

Jeżeli wybieramy się na Top of the Rock, najlepszym wyjściem jest zakup biletów przez Internet, w ten sposób unikniemy czekania w długich kolejkach. Bilet jednorazowy kupuje się na konkretną godzinę (dla osoby dorosłej 29 USD, ulgowy 18 USD) gwarantuje nam nieograniczony czas przebywania na górze. Jeżeli chcemy zobaczyć panoramę zarówno w dzień jak i w nocy – warto kupić bilet Sun & Stars (kosztuje 42$), który uprawnia do przebywania na tarasie o dowolnie wybranej przez nas porze dnia. Bilety wstępu w okazyjnych cenach, tanie loty do Nowego Jorku i piękne widoki to coś, co lubi każdy turysta ;) Pamiętajmy również, że wejście znajdziemy od 50. ulicy – rozpoznamy je po czerwonym dywanie.  Taras otwarty jest codziennie od 8:00 do 24:00.

Dodaj komentarz