DreamPoints
Tanie podróżowanie – ogólne zasady |

Tanie podróżowanie – ogólne zasady

Oszczędzanie pieniędzy w czasie podróży może być kłopotliwe. Rozmaite atrakcje, nieznane jedzenie i chęć zakupu jak największej liczby pamiątek mogą zepsuć budżet każdego nierozważnego turysty. Aby mieć cudowne wakacje i nie płakać po powrocie do domu, warto zapoznać się z kilkoma prostymi radami i odpowiedzieć sobie na pytanie: jak w prosty sposób oszczędzić na podróżowaniu?

Tanie podróżowanie zdecydowanie jest możliwe :), Tanie podróżowanie - ogólne zasady

Tanie podróżowanie zdecydowanie jest możliwe :) / fot. http://www.pinterest.com/pin/49469295879839089/

1. Korzystaj z wyszukiwarek biletów lotniczych

Dzięki temu w tym samym czasie możesz przejrzeć oferty wielu linii lotniczych i wybrać najkorzystniejszą. Często konkretne strony, pośredniczące w rezerwacji, oferują zniżki dla klientów posiadających np. określone karty bankowe – przed kupnem biletu warto zapoznać się z ofertą rabatów. Dodatkowo, warto wydłużyć pobyt do niedzieli. Uniknięcie wyższej ceny za lot w sobotę da Ci za to jeden dzień więcej na odpoczywanie. Przykładową wyszukiwarkę porównującą ceny kilku firm znajdziemy tutaj.

2. Kupuj z rozwagą

Jeśli planujesz międzykontynentalną podróż, nie szalej w strefie duty-free. Oznakowane produkty z azjatyckich lotnisk nie są przepuszczane przez kontrolę europejskich portów lotniczych.

3. Ogranicz pakowanie, weź tylko bagaż podręczny

Idealny sposób na zaoszczędzenie na krótkich wakacjach. Jeśli planujesz zakupy w innym kraju, w drodze powrotnej możesz oczywiście zapłacić za bagaż główny – przynajmniej w jedną stronę unikniesz płacenia za przewóz pustej walizki!

4. Nie rezerwuj w ostatniej chwili

Mitem jest, że kupowanie z bardzo dużym wyprzedzeniem wyjątkowo się opłaca. Warto jednak nieco wcześniej zarezerwować bilet. Jeśli nie polujesz na promocje, które z reguły obejmują odległy okres czasu, zamawiaj bilety około dwóch miesięcy przed wylotem.

5. Dowiedz się więcej o atrakcjach na miejscu

Przede wszystkim warto sprawdzić, czy muzea lub inne miejsca, które chcesz zobaczyć, mają dni darmowego wstępu albo czy można kupić wcześniej tańsze bilety (np. przez Internet). Jeśli chcesz poznać życie kulturalne danego miejsca, szukaj festiwali – bardzo często wiele atrakcji jest na nich za darmo.

6. Oszczędzaj na noclegu

Gdy nie zależy Ci na pięciogwiazdkowym standardzie, a pragniesz poznać obcą kulturę „od środka”, wybierz couchsurfing. Noclegi oferowane przez Internet w większości są bezpłatne, a osoby goszczące, poza miejscem do spania, oferują pościel i na przykład oprowadzanie po mieście.

Jak widać, można podróżować bez wydawania majątku, ale za to z wieloma niezapomnianymi przygodami. Być może oszczędzone na wyjeździe pieniądze pozwolą Ci rozpocząć poszukiwania nowego miejsca, do którego chciałbyś się wybrać?

Dodaj komentarz