DreamPoints
Staten Island |

Staten Island

Jedna z pięciu dzielnic Nowego Jorku, oraz hrabstwo w stanie Nowy Jork, o nazwie Richmond. Spokojna, zielona okolica pełna jest urokliwych zakątków. Zdecydowanie warto tam spędzić leniwe sobotnie popołudnie :)

Staten Island

Staten Island / fot. http://www.pinterest.com/pin/479985272757456293/

Informacje ogólne

Od 1898 roku Staten Island jest częścią miasta, jednak aż do 1975 znana była jako Richmond. Mieści się na wyspie o tej samej nazwie i ma najmniejszą populację wśród dzielnic Nowego Jorku. Porównując dalej jest ona najbardziej jednorodna etnicznie i posiada najwięcej terenów zielonych.
Zabudowa na Staten Island jest raczej swobodna, a sama wyspa jest stosunkowo czysta. Większość mieszkańców to członkowie Kościoła katolickiego, który ma znaczne wpływy w tej okolicy.

Atrakcje

W ciepłe dni Staten Island oczaruje każdego ilością zieleni. Możemy spędzić leniwe popołudnie w jednym z licznych parków, np. Bloomingday Park czy Greenbelt. Dodatkowo na wyspie mieści się ZOO, które zdecydowanie ucieszy nie tylko najmłodszych.

Staten Island stanowi idealną alternatywę dla tłocznego miasta. Szczególnie jeśli jesteśmy na rodzinnym wyjeździe – znajdziemy tutaj na przykład Staten Island Children’s Museum. Miłośników historii zachwyci natomiast Historic Richmond Town - wioska mieści w sobie 28 budynków i pozwoli przenieść się do XVII wieku.

Staten Island Ferry

Atrakcja jedyna w swoim rodzaju – zdecydowanie pozycja obowiązkowa podczas zwiedzania Nowego Jorku. Przeprawa darmowym promem oferuje naprawdę zapierający dech w piersiach widok. Do dyspozycji będziemy mieli panoramę Nowego Jorku  oraz widok na Manhattan, Statuę Wolności, New York Harbour, czy Ellis Island. Prom kursuje przez całą dobę. Więcej informacji na oficjalnej stronie Staten Island Ferry.

Staten Island Ferry, zwiedzanie Nowego Jorku za darmo

Staten Island Ferry / fot. http://www.pinterest.com/pin/406449935091718265/

Dodaj komentarz