DreamPoints
Sierpień 2015 w Nowym Jorku |

Sierpień 2015 w Nowym Jorku

Sierpień w Nowym Jorku zapowiada się niezapomniany – imprezy plenerowe, wystawy i koncerty nie pozwolą Wam na ani chwilę nudy!

1. Festiwal animacji na dobre rozpoczęcie miesiąca

Animation Block Party to jedne z ciekawszych wydarzeń filmowych tego lata. Podczas czterodniowego festiwalu, zaczynającego się już pod koniec lipca, zobaczyć można najlepsze filmy animowane wykonane przez profesjonalistów, studentów i amatorów z całego świata. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich grup wiekowych i osób o różnych zainteresowaniach – filmu są podzielone na tematyczne bloki. Ciekawą atrakcją jest specjalny pokaz z okazji 20-lecia wydania Ghost in the Shell – japońskiego dzieła z gatunku science – fiction na podstawie mangi Mamoru Oshii. Takiego rozpoczęcia pełni lata nie można przegapić!

Festiwal trwa od 30 lipca 2015 roku do 2 sierpnia 2015 roku. Festiwal odbywa się w Rooftop Films i BAMcinématek. Bilety sprzedawane są przed rozpoczęciem filmów, można je także wcześniej zakupić przez internet. Wstęp na jeden blok filmowy kosztuje 14 USD.

ghost in the shell / źródło:https://www.pinterest.com/search/pins/?q=ghost%20in%20the%20shell

http://animationblock.com/about

2. Jazz na trawie

Jazz Age Lawn Party to wydarzenie dla każdego miłośnika muzyki, tańca na trawie i przebieranek – wychodząc na tę imprezę najlepiej wczuć się w klimat zakładając strój z epoki! Co rok setki ludzi zostawiają za sobą XXI wiek i wczuwają się w czasy prohibicji i odkrywają na nowo jeden z najbardziej barwnych okresów historycznych USA. Poza koncertami zobaczyć tu można wystawy antyków – samochodów z lat 20′ XX wieku i gramofonów, a co odważniejsi mogą wziąć udział w lekcjach tańca dla początkujących lub konkursie charlestona!

Jazz Age Lawn Party odbywa się w letni weekend z 15 na 16 sierpnia na Governors Island. Wstęp 55 USD. Na przybywających czekają przekąski i koktajle z epoki (14 USD).

jazz age/ źródło:https://www.pinterest.com/pin/467459636297321896/

http://www.jazzagelawnparty.com/activities.html

3. Uczta dla miłośników teatru, czyli The New York International Fringe Festival

Sierpień w nowojorskich teatrach zapowiada się fascynujący! Tegoroczna, już 18-sta, edycja festiwalu popularnie zwanego FringeNYC, przyciąga tysiące fanów, a na scenach zobaczyć będzie można ponad 200 grup teatralnych! Zobaczyć będzie można opery, komedie, dramaty, scenki skeczowe, performance i stand-upy. Sztuki w ramach wydarzenia można zobaczyć od 14 do 30 sierpnia w 18 różnych lokalizacjach.

Bilety na sztuki kosztują 18 USD, zakupić je można na oficjalnej stronie festiwalu lub osobiście w centrali wydarzenia. Dodatkowa opłata za zakup przez internet wynosi 3 USD.

Fringe fest/ źródło: https://www.pinterest.com/pin/374643262729823968/

4. Frida Kahlo: Sztuka, ogród, życie

Piękne i fascynujące – obrazy … malarki Fridy Kahlo zobaczyć można w sierpniu w New York Botanical Garden na Bronxie. Motywy roślinne na obrazach ciekawie wplatają się w otoczenie ogrodu botanicznego. Dodatkową atrakcją jest odwzorowany ekstrawagancki ogród Fridy Kahlo z Casa Azul w Meksyku. Żaden esteta nie może pominąć tej wystawy!

Wstęp kosztuje 20 USD, a New York Botanical Garden znajduje się na Bronx River Pkwy. Wystawa jest otwarta do 1 października 2015 roku.

Frida Kahlo, fot: Nickolas Muray Sierpień zaskoczy nas masą atrakcji – zarówno imprezowych, jak i kulturalnych. Jeśli odpowiednio wcześnie zarezerwujemy bilety lotnicze do Nowego Jorku, to może uda nam się trafić na ciekawą promocję wybrać się na jedno z powyższych wydarzeń. Zachęcamy również do przejrzenia innych 10 pomysłów na wiosenno-letnie dni w Nowym Jorku!

Dodaj komentarz