DreamPoints
Queens |

Queens

Jedna z pięciu dzielnic Nowego Jorku, oraz hrabstwo w stanie Nowy Jork. Zlokalizowane są tu dwa duże porty lotnicze, oraz wiele atrakcji, które zajmą nas na długie godziny. Po całym dniu zwiedzania polecamy wstąpić do Flushing na oryginalną i tanią chińszczyznę.

Queens

Queens / fot. http://www.pinterest.com/pin/268738302738308782/

Informacje ogólne

Największa dzielnica Nowego Jorku (ok. 462 km²) położona jest w zachodniej części Long Island. Mieszka tu ponad 2,2 mln osób, a ok 48% z nich urodziło się poza granicami Stanów Zjednoczonych. Pierwsze wzmianki na temat tego terenu pochodzą z 1683 roku, a pierwotna nazwa osady to  Queen Catherine of Branganza (od imienia portugalskiej żony Karola II – króla Anglii).

Lotniska

W Queens znajdują się dwa duże porty lotnicze Nowego Jorku – JFK oraz La Guardia. Po szczegółowe informacje na temat lotnisk zapraszamy do specjalnego działu na naszej stronie, który znaleźć można tutaj.

Atrakcje

Wiosną i latem zdecydowanie warto zrelaksować się w Queens Botanical Garden. Miłośnikom sztuki natomiast polecamy wizytę w Queens Museum, gdzie podziwiać można prace chociażby Salvadora Dali.

W piątki za darmo wejdziemy do New York Hall of Science, które szczególnie polecamy na wyprawy z dziećmi.

Sport

Rozgrywany każdego roku prestiżowy US Open ma miejsce właśnie w Queens. USTA Billie Jean King National Tennis Center to ogromny kompleks z 22 kortami, na których raz do roku podziwiać możemy jedne z najlepszych meczy tenisowych na świecie.

US Open, Queens

US Open / fot. http://www.pinterest.com/pin/155585362097965261/

Dodatkowo należy wspomnieć, że swoją siedzibę ma tutaj nowojorska drużyna baseballowa – Mets. Stadion znajduje się we Flushing Meadow – Corona Park, a ceny biletów na pojedynczy mecz zaczynają się już od $11.

Flushing

Nie tylko Chinatown na Manhattanie zasługuje na uwagę – Flushing pod wieloma względami wręcz bije je na głowę. Usytuowana wokół Roosevelt Avenue dzielnica zaczęła kwitnąć dopiero w latach 70., gdy napływać zaczęli do niej imigranci z Tajwanu. Okolica znana była wtedy jako Little Taiwan.

Chinatown, Flushing, Queens

Chinatown, Flushing, Queens / fot. http://www.pinterest.com/pin/295478425522675183/

Tutejsza kuchnia zdecydowanie zasługuje na uwagę. Jeśli chcesz skosztować prawdziwej kaczki po pekińsku za mniej niż $10 i innych wspaniałych dań poniżej $5 – Flushing jest miejscem, które musisz odwiedzić. Kulinarną podróż polecamy zacząć od znanej Xi’an Famous Foods. Zjemy tu wiele oryginalnych potraw za mniej niż $5. Jeśli nie mamy akurat ochoty na pełen posiłek warto wstąpić do Fang Gourmet Tea, na filiżankę nieziemskiej herbaty :) .

One thought on “Queens”

  1. dusha says:

    i tu mieszkam! chodnikami ledwo da się przejść bo taka masa ludzi. Myślę, że już w Chinatown, na Manhattanie jest lepiej. W sierpniu jest us open i się dzieje:) Generalnie nie jest źle :)

Dodaj komentarz