DreamPoints
Przelot do Nowego Jorku |

Przelot do Nowego Jorku

Chociaż miasto to nie jest stolicą Stanów Zjednoczonych, to właśnie bilety lotnicze do Nowego Jorku cieszą się największą popularnością w kraju. W rejonie miasta znajdują się trzy duże porty lotnicze, na których w roku 2005 obsłużono ponad 100 milionów podróżnych, co sprawia, że niemal ¼ wszystkich Amerykanów udających się zagranicę wylatuje właśnie stąd. Praktycznie każdy samolot do Nowego Jorku lecący z Europy (w tym oczywiście z Polski) ląduje na największym lotnisku miasta im. Johna F. Kennediego lub drugim co do wielkości Newark-Liberty. Trzecie lotnisko, La Guardia obsługuje bowiem głównie loty krajowe, do Kanady oraz sezonowe do Aruby oraz na Bahamy.

Pas startowy, Lotnisko im. Johna F. Kennediego, Nowy Jork, USA , przelot do nowego jorku

Pas startowy, Lotnisko im. Johna F. Kennediego, Nowy Jork, USA / fot. Spartan7W@wikimedia

Połączenie bezpośrednie

Polska niestety nie może poszczycić się szerokim wachlarzem połączeń ze Stanami Zjednoczonymi. Chcąc dolecieć do Nowego Jorku bez przesiadek musisz zdecydować się na warszawskie Okęcie, a jedyne połączenie bezpośrednie Warszawa – Nowy Jork obsługują Polskie Linie Lotnicze LOT, dzięki którym dostaniesz się na jedno z dwóch lotnisk – port lotniczy im. Johna F. Kennediego lub Newark-Liberty. Jest to jednak zdecydowanie najwygodniejsze połączenie, bowiem bezpośredni przelot do Nowego Jorku trwa tylko 9 godzin i 40 minut.

Połączenia z przesiadkami

Decydując się na lot z przesiadką, możliwość znalezienia odpowiadającego Ci połączenia zdecydowanie rośnie. Loty: Nowy Jork – wybrane miasto w Polsce, obsługiwane są przez sporą ilość przewoźników i nawet jeśli mieszkasz daleko od stolicy, z pewnością znajdziesz dla siebie ciekawą opcję. Możesz wtedy wybrać pomiędzy Poznaniem, Wrocławiem, Gdańskiem, Krakowem, a Katowicami. Oczywiście najbardziej dogodne połączenie to wciąż Warszawa – Nowy Jork, jednak oferta pozostałych polskich lotnisk jest również kusząca.

Wybierając samolot z przesiadką z Warszawy możesz skorzystać z kilku linii lotniczych. Będą to, oprócz polskiego LOTu, m.in.: Lufthansa, SAS, Airfrance, Brussels Airlines czy Austrians i chociaż konieczne jest międzylądowanie, loty te są bardzo wygodne. Decydując się na SAS, ze zmianą samolotu w Kopenhadze (wylot z warszawskiego Okęcia) do Nowego Jorku dolecisz w 10 godzin i 35 minut. Dzięki połączeniu Lufthansy z przesiadką w Dusseldorfie lub Hamburgu, przelot trwa tylko dwie godziny dłużej, niż lecąc bezpośrednio, co skutkuje łącznym czasem przelotu 11 godzin i 40 minut. Taki sam czas, jak niemiecki przewoźnik oferuje także francuski Airfrance – tu przesiadka następuje oczywiście w Paryżu. Z kolei z Brussels Airlines samolot do Nowego Jorku pokonuje trasę do Warszawy w 11 godzin i 30 minut. Rozpatrując więc połączenia, zdecydowanie jest w czym wybierać.

Jeżeli jednak warszawskie Okęcie nie jest dla Ciebie najwygodniejszym portem lotniczym na rozpoczęcie podróży do USA, warto rozważyć wylot z innego lotniska. Loty Nowy Jork – Poznań, Gdańsk, Wrocław czy Katowice to również dobre rozwiązanie.

Zdecydowanie najlepsze połączenie z Nowym Jorkiem ma Gdańsk. Dzięki liniom lotniczym Air Berlin na lotnisko im. Johna F. Kennediego w Nowym Jorku dostaniesz się w 10 godzin i 50 minut. Międzylądowanie w tym przypadku odbywa się w Berlinie.
Pod względem czasu przelotu bardzo dobrze wyglądają także loty realizowane z Krakowa. Lufthansa i LOT realizuje połączenie w 11 godzin (przesiadka w Dusseldorfie), a Air Berlin w 11 godzin i 15 minut (zmiana samolotów w Berlinie).

Z Poznania i Katowic najszybciej dolecisz korzystając z oferty łączonej LOTu i Lufthansy lub samej Lufthansy. Z przesiadką we Frankfurcie nad Menem lub Monachium czas przelotu to tylko 11 godzin i 25 minut. Połączenia innych linii lotniczych są zdecydowanie dłuższe (minimum 15 godzin).Dokładnie tak samo wyglądają loty z Wrocławia, jednak łączny czas najszybszego połączenia jest o 15 minut krótszy niż z poznańskiej Ławicy.

Jak widać, pomimo ograniczonej oferty na bezpośrednie tanie loty  z Polski do Nowego Jorku, istnieje wiele wygodnych (i wcale nie dużo bardziej czasochłonnych) alternatyw dostania się do USA z każdego większego lotniska w Polsce.

Mieszkańcy zachodniej Polski mają także dodatkowe rozwiązanie. Tuż za polską granicą, w Berlinie, znajduje się kolejne lotnisko, z którego realizowane są wygodne połączenia z największym amerykańskim miastem.

Dowiedz się więcej na temat biletów do Nowego Jorku.

Dodaj komentarz