DreamPoints
Październik 2015 w Nowym Jorku |

Październik 2015 w Nowym Jorku

Miesiące mijają… a my dalej dostarczamy Wam propozycji na spędzenie ciekawego czasu w Nowym Jorku! Tym razem proponujemy rozwiązania na jesienne wieczory i weekendy – warto uchwycić ostatnie promienie słońca i nacieszyć się ciepłem dopóki możemy.

1. Święto kawy… na dobry początek tygodnia!

Kawa to druga rzecz, która nas budzi (tuż po budziku ;) ). Jej sekrety poznać będzie można na nowojorskim tygodniu kawy NYC Coffee Week™ – doroczna edycja imprezy odbywa się już od niedzieli 3 października, kiedy ma miejsce NYC Craft Coffee Festival – wydarzenie, podczas którego spróbować będzie można kaw parzonych przez baristów z 20 najlepszych, nowojorskich kawiarni. Niedzielny wieczór zaplanuj więc w Villain na 50 North 3rd Street.

Więcej detali o tygodniu kawy znajdziesz na stronie wydarzenia, a detale NYC Craft Coffee Festival poznasz tutaj.

NYC Coffee Week, październik

NYC Coffee Week, źródło: http://www.coffeeweek.nyc/

2. Filmy, filmy… dużo filmów! Czyli miesiąc festiwali flimowych

W połowie miesiąca odbędzie się uczta dla pasjonatów architektury, sztuki i designu. Nowojorski festiwal filmowy „Architecture & Design Film Festival” to wydarzenie nie tylko dla fanów wzornictwa i projektowania – pokazane tutaj projekty zostały wybrane również przez swoją niezwykłą wartość wizualną i kinematograficzną. Polecamy w szczególności filmy „Under The Skin Of Design” – opisujący relacje pomiędzy projektantem, inwestorem i użytkownikiem, ich harmonię i wartość zajmowanego miejsca w codziennym świecie, oraz ” The Infinite Happiness” – dokument o życiu w eksperymentalnym poniekąd budynku, a mianowicie znanej na całym świecie duńskiej „Ósemce” – „8 House”. Kinematografia przedstawiana na festiwalu odpowiada na odwieczne i nadal aktualne pytanie o to, czy otaczający nas świat potrafi kształtować nas samych.

Festiwal trwa od 12 do 18 października, a pokazy będą się odbywały w kilku miejscach: Bow Tie Chelsea Cinemas na 260 West 23rd Street i SVA Theatre. Bilety można nabyć przez Internet lub w kasie na 416 W 42nd Street czynnej od 12 do 20. Ceny wynoszą 11,5 USD (44 PLN) za bilet studencki i 16,5 USD (62 PLN) za bilet normalny.

Więcej informacji na stronie oficjalnej Architecture & Design Film Festival

Architecture & Design Film Festival

8 House, Kopenhaga / Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/8_House#/media/File:BIG_-_8_House.jpg

Margaret Mead Film Festival jest festiwalem odbywającym się pod koniec miesiąca – od 22 do 25 października. Jako coroczne święto upamiętniające postać znanej antropolog, jest to okazja do poznania zagadek życia człowieka w różnych kulturach. Zderzenie całkowicie przeciwstawnych kultur z różnych zakątków Ziemi z pewnością zadowoli smakoszy kina dokumentalnego. Poza filmami zobaczenia będą instalacje artystyczne, a wieczór 23 października spędzić można na rozmowach z pasjonatami antropologii, kinomanami i reżyserami w kawiarni Café on One.

Bilety można nabyć w kasie kina – przez Internet dostępne są karnety (od 25 do 50 USD). Ceny biletów na pojedyncze seanse wynoszą 10 USD (38 PLN) dla studentów i seniorów oraz 12 USD (46 PLN) za bilet normalny. Więcej informacji na stronie oficjalnej Margaret Mead Film Festival.

3. Miesiąc pełen architektury i sztuki – Archtober

Mamy nadzieję, że nie nasyciliście się jeszcze artystycznymi doznaniami, bo czeka na Was Architecture and Design Month! Pełen wystaw, wykładów i rozmaitych wydarzeń – ten miesiąc na pewno nie będzie nudny. A jeśli czujesz, że rozmawianie o sztuce nie jest Twoją bajką, wybierz się na targi designu i książek artystycznych odbywające się od piątku 02.10 do niedzieli 04.10 w Fashion Institute of Technology – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Informacje szczegółowe i daty poszczególnych wydarzeń znajdziesz na stronie wydarzenia.

4. Rock the Yacht! Szalona impreza na wodzie

Masz ochotę przeżyć niezwykłą noc w mieście, które nigdy nie śpi? Wybierz się na imprezę Rock the Yacht – trzygodzinnego rejs w rytmie gorących beatów zapewnianych przez wysokiej klasy DJ’ów z pewnością pozazdroszczą Ci znajomi! Zmęczonych tańcem zadowolą ciekawe drinki i smaczne przekąski. Rejsy odbywają się od czwartku do soboty w godzinach od 21 do 24 w nocy, można nabyć zarówno bilet na sam rejs (25 USD – 96 PLN), jak i pakiet z wliczonymi w cenę przekąskami (40 USD – 153 PLN) i drinkami (od 65 USD – 248 PLN za piwo i wino, po 85 USD – 325 PLN za dostęp do baru bez ograniczeń). Czy warto? Na pewno tak! : )

Daty rejsów i inne informacje znajdziesz na stronie wydarzenia.

5.Halloween nie tylko dla dzieci ;)

Wieczór grozy i strachów w amerykańskim wydaniu kojarzy się głównie z dziećmi biegającymi po domach z torbami powoli wypełniającymi się cukierkami. Większość z nas wyrosła już jednak z dziecięcych strojów, a kiczowate ozdoby przestały bawić niejednego fana grozy… Jeśli chcesz poczuć dreszczyk i przygotować się do Halloween już wcześniej, wybierz się do Nawiedzonego Hotelu, gdzie za 5 (studenci) do 8 (reszta zwiedzających) USD poczujesz chodny dotyk strachu na karku…

W sam wieczór Halloweenowy dorosłych zapraszamy na doroczny bal w MoMA. Nie jest to propozycja jedynie dla jednostek lubiących przebieranie się i blichtr – szalona zabawa skierowana jest do wszystkich. Zabawę od 20 aż do północy rozgrzewać będą popularni DJ’e, a w międzyczasie spośród odważnych przebrań zostanie wybrany najlepszy kostium wieczoru. Wstęp kosztuje 15 USD (58 PLN).

Lubiący huczne wydarzenia uliczne odnajdą się na Village Halloween Parade – ogromnej paradzie przebierańców, gdzie na chwilę rzeczywistość zamieni się w bajkowo – horrorowy świat. By dołączyć do korowodu udaj się na skrzyżowanie 6. Alei z Canal Street pomiędzy 18.30 a 20.30 31 października. Pamiętaj – bez przebrania nie wejdziesz na paradę ;)

Halloween w Nowym Jorku

Halloween w Nowym Jorku / źródło: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a6/Halloween_2014_NYC_%2815500640558%29.jpg

Październik zapowiada się ciekawie, trudno będzie się zdecydować na jedno wydarzenie. Co wybralibyście dla siebie? Zapraszamy do komentowania i wpisów na naszym FP! Osobom preferującym wieczory spędzane pod kocykiem z kubkiem gorącej czekolady (lub innego napoju ;) ) polecamy do obejrzenia filmy nakręcone w Nowym Jorku.

A tutaj znajdziesz promocyjne bilety lotnicze z Polski do Nowego Jorku na październik :)

One thought on “Październik 2015 w Nowym Jorku”

  1. Pingback: Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku |
  2. Trackback: Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku |

Dodaj komentarz