DreamPoints
Parada Macy: listopad w Nowym Jorku. |

Parada Macy: listopad w Nowym Jorku.

Jesień jest zwykle nieco chłodniejszą porą, jednak to wciąż dobry termin, żeby wybrać się do Nowego Jorku. Bez wahania możesz sprawdzić loty do Nowego Jorku, bo na miejscu czeka Cie mnóstwo wydarzeń. Najbardziej popularne to Parada Macy. Listopad w Nowym Jorku oferuje tak dużo dobrej rozrywki, że zapomnisz o jesiennej pogodzie.

Parada Macy w Nowym Jorku

Indyk Tom i balon Ultrapsa na Paradzie Macy/ fot. JonHarder@wikimedia.org

Co to jest Parada Macy?

Parada Macy w Święto Dziękczynienia to jedno z najważniejszych wydarzeń w Nowym Jorku w listopadzie, które rozpoczęło się aż w 1924 roku, organizowane przez dom handlowy Macy. Odbywa się w czwarty-czwartek miesiąca, jest oficjalnym zakończeniem sezonu letniego. Co roku skupia 3,5 miliona widzów w samym mieście i ponad 50 milionów przed telewizorami. Parada przyciąga niesamowitymi występami, korowodem barwnych, olbrzymich balonów. Uznana jest za najbardziej spektakularne i kolorowe widowisko w Ameryce.

Atrakcje w Święto Dziękczynienia

Paradę zaczyna pochód z świętym Mikołajem na czele, który oficjalnie rozpoczyna sezon na bożonarodzeniową atmosferę w mieście. Główną i najbardziej widowiskową atrakcją to „przemarsz” wielkich balonów, które przedstawiają znane postaci z bajek. Na ten rok zaplanowane są m.in: Hello Kitty, Ronald MacDonald, Spider-Man, Pikachu, Papa Smurf. Ciekawe jest zobrazowanie wielkości postaci, które porównywane są do np: wysokości 3 piętrowego budynku, długości 8 rowerów, szerokości 7 taksówek, więcej na: oficjalnej stronie organizatora.

Wydarzenia towarzyszące

Pośród pozostałych nowojorskich atrakcji , na ten dzień, zaplanowano korowód platform – o różnej tematyce – wśród nich znajdzie się: most brooklyński, smerfy, indyk Tom, czy platforma z makietą góry Rushmore z pomnikiem czterech głów prezydentów USA. Nie zabraknie też pochodu klaunów, orkiestry, a także koncertów muzycznych, czy udziału celebrytów. W zeszłych latach roku można było zobaczyć takie gwiazdy jak: Flo Rida, Chris Isaak, obsadę filmu Spider-Man, Kanye West, Kylie Minouge, Adrien Brody.

Wskazówki

Parada Macy to wielkie wydarzenie w Nowym Jorku, jest w całości darmowe. Tłumy ludzi zbierają się na miejscu o 9 rano, kiedy startuje impreza, więc najlepiej być na miejscu wcześniej. Widowisko zaczyna się przy Central Park West od 59 do 75 ulicy. Najlepiej dojść do alei między Central Park West i Columbus Ave. Większość ulic w tym dniu jest zamkniętych, stąd może być utrudniony dojazd taksówką. Najkorzystniej jest wybrać się metrem – najbliższa stacja to 81st Street/Museum of Natural History, gdzie zatrzymują się pociągi B i C.

2 thoughts on “Parada Macy: listopad w Nowym Jorku.”

 1. Mateusz says:

  Parada startuję o 9 A.M. !!! a nie o 21.

  Ludzie zbierają się od 5-6 przynoszą ze sobą krzesełka, koce, dmuchane kanapy i zajmują miejsca przy barierkach przy ulicy.
  Najfajniejsze w paradzie jest to że nikt nie narzeka że czekał 3 godziny w mrozie tylko wszyscy się cieszą co chwilę ktoś idący w paradzie krzyczy „happy thanksgiving” na co cała widownia odpowiada mu tym samym, lub innymi okrzykami radości.

  P.S. Bądźcie rzetelni w tym co robicie, bo macie trochę błędów na stronie ;P

  1. Barbara Gaca says:

   Dziękujemy za uwagi, artykuł już przeredagowany :)

Dodaj komentarz