DreamPoints
New York Hall of Science |

New York Hall of Science

New York Hall of Science jest niezwykłą atrakcją dla każdego – zobaczyć tu można 450 wystaw na tematy związane z naukami ścisłymi, technologią, matematyką i innymi interesującymi zagadnieniami. Większość ekspozycji jest interaktywna, co zmienia to muzeum w wielki naukowy plac zabaw zarówno dla żądnych wiedzy dorosłych, jak i ciekawych świata dzieci.

NYSCI – czym jest?

Historia NYSCI sięga już 1964 roku, od którego zaczęło ono wrastać w życie kulturalne Nowego Jorku i stawało się jego integralną częścią. Muzeum oferuję bogatą gamę różnorodnych wystaw, dlatego warto śledzić jego stronę internetową, na której znajduje się spis najnowszych wydarzeń i czasowych ekspozycji.

Siedziba nauki, ale i designu

Siedziba nauki, ale i designu / fot, http://pl.pinterest.com/pin/464785624017366493/

Co zobaczysz w muzeum?

New York Hall of Science oferuję niezwykłą rozrywkę i edukację w jednym, a jego atrakcje zadowolą zarówno pojedynczego zwiedzającego, jak i całą rodzinę. Jeśli wybierasz się do muzeum z pociechami, nie przegap Science Playground – naukowego placu zabaw, zapewniającego rozrywkę i umysłową stymulację dzieciom w każdym wieku. Na wolnym powietrzu znajdziesz także wystawy dotyczące podróży kosmicznych, budowy rakiet, kapsuł i silników. Jeśli interesują cię maszyny, które pozwoliły człowiekowi na chociażby podróż na Księżyc. zajrzyj do Rocket Park. Tuż obok znajdziesz pole do gry w mini golfa o podobnej, kosmicznej charakteryzacji. Oczywiście zabawa tutaj także uczy – chociażby kwestii związanych z grawitacją! Jeśli jednak bardziej niż nauką interesujesz się sztuką, NYSCI ma także coś dla Ciebie. Poza interaktywnymi eksponatami związanymi z chociażby matematyką znajdziesz tu bogatą galerię malarstwa, instalacji i innych. Prezentowana do 29 marca 2015 roku wystawa o temacie związanym z mózgiem pokazuje, jak nauki ścisłe mogą przeplatać się ze sztuką inspirując ją i prowokując do zastanowienia się nad zagadnieniami neurologii.

NYSCI – synonim dobrej zabawy dla całej rodziny :)

NYSCI – synonim dobrej zabawy dla całej rodziny :) / / fot. http://pl.pinterest.com/pin/494551602801560729/

Wydarzenia i imprezy tematyczne

Planując wizytę nie przegap także jednodniowych imprez, których listę znajdziesz na stronie internetowej muzeum. Na część z nich obowiązują zapisy, dlatego warto śledzić najnowsze wydarzenia z wyprzedzeniem. 1 i 2 listopada 2014 masz szansę uczestniczyć w obchodach Halloween, podczas których dowiesz się więcej o nietoperzach, bioluminescencji, a także będziesz mógł wystrzelić dynię z jedynej w swoim rodzaju katapulty!

Przydatne informacje

Muzeum jest zlokalizowane w Queens, na 47-01 111th Street, w parku Flushing Meadows Corona Park. Jeśli korzystasz z komunikacji miejskiej wybierz linię nr 7, wysiądź na 111th Street Station, dalej kieruj się na południe. Dojazd możliwy także autobusami linii nr Q23 lub Q59 do Corona Avenue and 108 Street, albo linią Q48 do 111 Street and Roosevelt Avenue.

Może warto spróbować swoich sił i zbudować coś razem?

Może warto spróbować swoich sił i zbudować coś razem? / fot. http://pl.pinterest.com/pin/383017143282122937/

Ceny biletów:

Na wystawy główne:

  • Dorośli 15 USD
  • Dzieci (2-17 lat) 12 USD wstęp jedynie pod opieką osoby dorosłej
  • Studenci (za okazaniem legitymacji) 12 USD
  • Seniorzy (powyżej 62 lat) 12 USD

Darmowy wstęp w piątki od 14 do 17 i w niedziele od 10 do 11.

Na wystawy główne, film 3D, pole mini golfa (Rocket Park Mini Golf) i naukowy plac zabaw(Science Playground):

  • Dorośli 29 USD
  • Dzieci (2-17 lat) 24 USD wstęp jedynie pod opieką osoby dorosłej
  • Studenci (za okazaniem legitymacji) 24 USD
  • Seniorzy (powyżej 62 lat) 24 USD

Godziny otwarcia:

Od poniedziałku do piątku 9:30-17
Soboty i niedziele 10-18
Zamknięte w Dzień Pracy, Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie.

Godziny otwarcia poszczególnych atrakcji:

Science Playground (otwarte zależnie od pogody)
Od marca do października: od poniedziałku do piątku 9.30 – 17, soboty i niedziele 10-18
Listopad: od poniedziałku do piątku 9.30 – 16, soboty i niedziele 10-16

Rocket park mini golf (otwarte zależnie od pogody)
Od marca do października: od poniedziałku do piątku 9.30 – 17, soboty i niedziele 10-18
Listopad: od poniedziałku do piątku 9.30 – 16, soboty i niedziele 10-16

Dodatkowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej. Wykorzystaj promocje na tanie loty z Polski do Nowego Jorku i odwiedź New York Hall of Science.

Dodaj komentarz