DreamPoints
New York Aquarium |

New York Aquarium

Sprawdź z bliska jak wygląda wodny świat stworzony na nowojorskiej wyspie Coney Island. Najstarsze wciąż funkcjonujące akwarium w Stanach Zjednoczonych to idealne miejsce na popołudniową wycieczkę bez względu na wiek. Jakie atrakcje czekają na Ciebie w New York Aquarium?

Akwarium z najdłuższą historią

W historii nowojorskiego akwarium miała miejsce jedna przeprowadzka. Obiekt został założony już w 1896 roku w Battery Park na Lower Manhattan, a po ponad pół wieku został przeniesiony na promenadę Coney Island na Brooklynie. Kilka lat po oficjalnym otwarciu obiekt został otoczony opieką organizacji Wildfire Conservation Society, która zarządza również czterema zoo na terenie Nowego Jorku – Bronx Zoo, Central Park Zoo, Prospect Park Zoo oraz Queens Zoo.

Artystyczne pokazy w amfiteatrze są jedną z głównych atrakcji New York Aquarium

Artystyczne pokazy w amfiteatrze są jedną z głównych atrakcji New York Aquarium / fot.: http://www.pinterest.com/pin/233765036883247308/

Odbudowa po huraganie

Najgorszy okres w historii akwarium nastąpił stosunkowo niedawno – w październiku 2012 roku. Wtedy sporych zniszczeń na jego terenie dokonał pamiętny huragan Sandy. Kataklizm doprowadził do śmierci wielu gatunków ryb i zburzenia części obiektu, czego skutki wciąż są odczuwalne.

Po tym wydarzeniu ponowne otwarcie części akwarium nastąpiło w maju 2013, a zakończenie odbudowy całego obiektu planuje się dopiero na 2016 rok.

Oceaniczne ryby również w Nowym Jorku

Oceaniczne ryby również w Nowym Jorku

Atrakcje New York Aquarium

Mimo wielkich zniszczeń, warto odwiedzić miejsce już teraz. W otwartej części znajduje się ponad 300 różnych gatunków ssaków, ptaków, ryb i gadów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się charakterystyczne pomarańczowe amfipriony plamiste pływające w barwnej rafie koralowej czy drapieżne piranie Natterera.

W specjalnie zorganizowanym amfiteatrze można podziwiać artystyczne wyczyny lwów morskich, a sporym zainteresowaniem cieszy się pokaz karmienia pingwinów, wydr czy morsów. Dodatkowo najmłodsi będą zadowoleni z wizyty w kinie 4-D. Wraz z postępującą odbudową akwarium atrakcji będzie coraz więcej, a na lato 2016 roku już zapowiadana jest wystawa „cuda oceanu: rekiny!”

Przydatne informacje

Akwarium w Nowym Jorku jest otwarte od 10:00 do 16:30 (ostatnie wejście o 15:30), a w lecie do 18:00 (ostatnie wejście o 17:00). Bilet, w którego cenę wliczona jest już wizyta w kinie 4-D, kosztuje 11,95 USD, ale rezerwując na oficjalnej stronie internetowej można liczyć na małą zniżkę (10,75 USD). Przed wizytą warto również sprawdzić, czy w związku z pracami remontowymi, akwarium nie jest na jakiś czas zamknięte.

Najlepsza zachęta do odwiedzenie obiektu

Najlepsza zachęta do odwiedzenie obiektu / fot.: http://www.pinterest.com/pin/389139224023216505/

Na miejsce najlepiej dojechać metrem (linie F i Q na stacji West 8th Street). W ten sam region dojeżdżają również autobusy B36 i B68. Przyjeżdżając samochodem, trzeba liczyć się z opłatą parkingową w wysokości 13 USD.

Promocja na bilety lotnicze do Nowego Jorku to idealna okazja do zwiedzenia nowojorskiego akwarium :)

Dodaj komentarz