DreamPoints
Nawiedzony Nowy Jork |

Nawiedzony Nowy Jork

Dreszcz strachu biegnący po plecach, przyspieszone tętno… nawiedzone miejsca w Nowym Jorku mogą wywołać różne emocje. Miłośnicy poznawania miast od ich nawiedzonej strony z pewnością znajdą w NYC coś dla siebie – od restauracji, po hotele – by spędzić czas w ciekawy i niezapomniany sposób.

nawiedzona restauracja nowy jork

Wnętrze restauracji / źródło:http://www.oneifbyland.com/

1. Kolacja z dreszczykiem

Luksusowa restauracja w West Village – One if by Land, Two if by Sea – jest domem nie tylko dla wyśmienitych potraw, ale i dla duchów! Podobno aż 25 bezcielesnych istot odwiedza lokal. Wśród parujących halibutów, aromatycznej jagnięciny i słodkich deserów spotkać można m.in.Aarona Burra, 3. wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych i współzałożyciela uniwersytetu Princeton.

Restauracja znajduje się na 17 Barrow St. Za przygodę kulinarną zapłacić trzeba od 100 USD (361 PLN) za trzydaniowy posiłek wzwyż. Chętni napawać się wysmakowaną kuchnią i iście duchową atmosferą mogą rezerwować stoliki na stronie restauracji.

2. Przytułek dla duchów

Przytułek, sierociniec, szpital dla chorych na gruźlicę, dom starców…Rolling Hills Asylum otwarte w 1826 roku przyjmowało biednych i chorych co rusz zmieniając główną funkcję. Podobno część ze zmarłych tutaj ponad 17,000 pacjentów została pochowana na terenie obiektu – już to potrafi zjeżyć włos na głowie. Odważni mogą sprawdzić, czy duchy pojawiają się w kostnicy albo części psychiatrycznej szpitala… ale warto pamiętać, że długie cienie pojawiające się w budynku nie muszą być ludzkie.

Dziś zamknięte Rolling Hills Asylum można zwiedzać podczas prywatnych i grupowych wycieczek. Podczas wieczornego zwiedzania należy pamiętać o ciepłej odzieży lub kocu, który idealnie sprawdzi się w czasie opowiadania strasznych historii w kręgu. Dwugodzinna, oprowadzana wycieczka kosztuje 20 USD (72 PLN) za osobę, a w droższym, 3-godzinnym, pakiecie (30 USD – 109 PLN) odważni mogą dodatkowo spróbować samodzielnie poszukać duchów. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Rolling-Hills-Asylum

Nawiedzony przytułek / źródło:http://hauntedhistorytrail.com/

3. Widzenie Johnna Lennona

Nawiedzone budynki można spotkać w wielu zakątkach Nowego Jorku. Budynek z apartamentami mieszkalnymi Dakota na West 72nd Street łączy się z wieloma pojawieniami duchów i zgłoszonymi paranormalnymi wydarzeniami. Płaczące zjawy bez celu włóczące się po korytarzach widział również jeden z BeatlesówJohn Lennon – który zamieszkiwał budynek od 1973 roku i został przed nim zamordowany w 1980 r. Podobno po śmierci artysty jego żona, Yoko Ono, widywała w mieszkaniu jego ducha siedzącego przy pianinie.

Sam budynek pojawia się w wielu filmach i serialach z całego świata, od Dziecka Rosemary Romana Polańskiego, po młodzieżowy serial Riverdale czy japońską dramę TV Hana Yori Dango.

The Dakota

Apartamenty Dakota / źródło:https://upload.wikimedia.org/

4. Hotel artystów, czyli nawiedzone miejsca w Nowym Jorku, które przeszły do przeszłości

Zamkniętym niestety miejscem, które warto zobaczyć choć z zewnątrz jest wybudowany w 1883 roku hotel Chelsea przy 222 W 23rd St. Morderstwa, samobójstwa, wypadki… ściany budynku widziały wiele. Często świeżo przybyli goście nigdy już nie wymeldowali się z hotelu, wśród nich był m.in. autor książki „Stracony Weekend” Charles R. Jackson.

W 2011 roku hotel został zakupiony przez jednego z nowojorskich deweloperów za 85 milionów USD (308 mln PLN).

5. Merchant’s House Museum

Dziwne dźwięki, podmuch zimnego powietrza znikąd, znikające sprzęty…XIX-wieczny apartament w stylu greek revival zachowany w praktycznie oryginalnym stanie według miejskich legend nadal pozostaje domem dla swych nieżywych już właścicieli. Duchy rodziny Tredwell, zamieszkującej mieszkanie od 1835 roku do dziś przesuwają sprzęty i można je zauważyć podczas codziennych czynności. Poszukujący dreszczu powinni wybrać się na nocną oprowadzaną wycieczkę przy świetle świec  po apartamencie, która odbywa się w co trzeci piątek miesiąca od stycznia do lipca i 20, 21, 26-30 października.

Muzeum znajduje się pomiędzy ulicami Bowery i Lafayette St. Bilet normalny kosztuje 10USD (36 PLN), studenci i seniorzy zapłacą 5 USD(18 PLN), a dzieci poniżej 12 roku życia wejdą do obiektu za darmo. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Merchant’s House Museum.

Godziny otwarcia:

czwartki 12:00-20:00

piątek – poniedziałek 12:00 – 17:00

Muzeum zamknięte jest we wtorki i środy.

Merchant's House Museum / źródło:http://www.museyon.com/

Merchant’s House Museum / źródło:http://www.museyon.com/

Na stronie znajdziesz wiele innych sposobów na zobaczenie NYC ze względu na własne zainteresowania. Z pewnością pomogą w tym tanie loty z Warszawy do Nowego Jorku. Wolisz zwiedzić Nowy Jork od sportowej strony? Zajrzyj tutaj ;)

Dodaj komentarz