DreamPoints
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku |

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku

W Nowym Jorku znajdziesz miejsca, w których możesz spędzić całe dnie i się nie znudzić. Do takich należy Muzeum Sztuki Nowoczesnej(MoMa). Działalność jest w stu procentach finansowana przez darczyńców, gdzie od lat gości na liście nazwisko Rockefeller. Co ciekawe, muzeum zostało utworzone w czasie, kiedy w Nowym Jorku rozpoczął się Wielki Kryzys.

Museum of Modern Art, NYC

Dziedziniec Muzeum (MoMa) / fot. Wikimedia Commons.

High Art

Obecnie jest to jeden z najważniejszych zbiorów sztuki na świecie. Absolutny punkt, w którym musisz się znaleźć, będąc w NY. Zobaczysz tam: „Nenufary” Claude’a Moneta, ”Trwałość Pamięci” Salvadora Dali, czy słynną „Puszkę zupy Cambpell” Andy’ego Warhola. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku to także ogromny zbiór instalacji czy wideo i innych dziedzin, swoją wystawę miał tam m.in. Tim Burton. Jest to wielka gratka dla miłośników sztuki i kultury, uwielbiany przez Nowojorczyków i znane postaci, podobno muzeum często odwiedza Woody Allen ;-)

Jak dojechać?

Muzeum jest perłą Manhattanu, znajduje się na 11 W 53rd St Midtown East.
Najlepiej dojecha metrem B, D, F, M do 47- 50 Sts Rockefeller Ctr; lub E, M do Fitfh Ave – 53rd St.

Ceny biletów

Normalne: 25 $, Studenckie: 14$, dzieci poniżej 16stego roku życia za darmo. Najtańsze wejściówki znajdziemy płacąc online.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Dodaj komentarz