DreamPoints
Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku |

Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku

Nowy Jork należy do miast, w których trudno się nudzić. Nie bez powodu, od dekad uważany jest za jedną ze światowych stolic dobrej zabawy. Pośród licznych atrakcji, wyróżnia się szereg imponujących muzeów. Jednym z nich jest Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku– zaliczane do pierwszej dziesiątki atrakcji Stanów Zjednoczonych. Imponująca kolekcja eksponatów sprawia, że na poznanie wszystkich uroków tego miejsca nie wystarczy dnia!

Słynny T-rex w Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej., 10 największych atrakcji Nowego Jorku

Słynny T-rex w Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej. / fot. http://www.pinterest.com/pin/244531454739101291/

 

Spotkanie z przeszłością

Do najsłynniejszych eksponatów zgromadzonych w kolekcji muzeum są szkielety prehistorycznych gadów. Imponujące dinozaury robią niesamowite wrażenie. Mogłoby się wydawać, że zwiedzający najchętniej będą przyglądać się potężnemu tyranozaurowi, jednak większość gości skupia się na pterozaurach. Ci niezwykli lotnicy władali przestworzami na długo przed pojawieniem się ptaków. Obecnie podziwiając ich szczątki aż trudno uwierzyć, że to dalecy krewni niewielkiego kurczaka. Dziś na niebie królują samoloty, wśród których są tanie loty do Nowego Jorku, a dawniej były to wielkie, drapieżne stworzenia…W kilkunastu salach prezentowane są również kości wczesnych ssaków. Niektóre z nich wyglądają dość zaskakująco. Do najbardziej interesujących należy żyjący ponad 30 tys. lat temu lestodon – mierzący ponad 4,5 metra leniwiec.

Muzeum Historii Naturalnej przyciąga tłumy :), muzeum historii naturalnej w nowym jorku

Muzeum Historii Naturalnej przyciąga tłumy :) / fot. http://www.pinterest.com/pin/3025924720299319/

Fauna, flora i geologia

Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej nie zajmuje się jednak jedynie prezentowaniem okazów z przeszłości. Spacerując po salach dotrzemy do ekspozycji prezentujących bogatą kolekcję okazów zwierząt oraz roślin, jakie można obecnie zobaczyć nie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, ale również całego świata. Prezentacja fauny skupia się na ukazaniu różnorodności biologicznej ptaków oraz gadów zamieszkujących naszą planetę. Tuż obok znajdują się pomieszczenia, w których prezentowane są różnorodne eksponaty geologiczne. Wśród nich obok kamieni szlachetnych znajdują się fragmenty meteorytów odnalezionych w najróżniejszych zakątkach naszego globu. Równie ciekawym przeżyciem będzie wizyta w części kompleksu poświęcone badaniom kosmosu. Szczególnie najmłodsi będą zachwyceni wizytą w planetarium, czy uczestnictwem w pokazach związanych z 13 miliardami lat historii przestrzeni kosmicznej.

Spotkania z kulturą

Sale wystawiennicze nowojorskiego Muzeum Historii Naturalnej oprócz prezentacji fauny, flory oraz historii kosmosu kryją wiele innych wartych obejrzenia eksponatów. Wśród nich wyróżniają się ekspozycje związane z kulturami ludów zamieszkujących najdalsze zakamarki globu od Pacyfiku przez Afrykę, Azję aż po obie Ameryki. W zbiorach znajduje się pokaźna kolekcja sztuki ludowej, wśród której odnaleźć można tradycyjne stroje z Meksyku, bogato rzeźbione zwierzęce kły oraz wiele innych dzieł z całego świata.

To również wspaniałe miejsce na wyprawę z dziećmi

To również wspaniałe miejsce na wyprawę z dziećmi :) / fot. http://www.pinterest.com/pin/204069426839254343/

Dojazd i ceny biletów

Położone przy Central Parku muzeum znajduje się niemal w samym sercu metropolii. Zważywszy na ogromne natężenie ruchu w okolicy lepiej na tego rodzaju wycieczkę wybrać się komunikacją miejską. W pobliżu znajdują się przystanki metra A, B oraz C zapewniające dogodny dojazd niemal pod samo wejście do gmachu. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 22 USD, dla dziecka do lat 12 12,5 USD oraz dla seniora lub studenta 17 USD.

Budynek Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku

Budynek Muzeum Historii Naturalnej / fot. http://www.pinterest.com/pin/132363676518048507/

Dodaj komentarz