DreamPoints
Marzec 2016 w Nowym Jorku |

Marzec 2016 w Nowym Jorku

Powracamy do informowania Was o tym, co w Nowym Jorku jest aktualne, ciekawe i gorące ;) Marzec może nie jest jeszcze tak ciepłym miesiącem, ale imprezy i wydarzenia, jakie się wtedy odbywają na pewno rozgrzeją każdego poszukującego rozrywki w Wielkim Jabłku!

Królewna śnieżka marzec w Nowym Jorku

Królewna Śnieżka – współczesna, zmysłowa aranżacja/ źródło:https://www.giltcity.com/newyork/snowwhite

1. Dzień świętego Patryka

Zieleń dopiero zacznie pojawiać się na drzewach, ale w dniu świętego Patryka w Nowym Jorku na pewno jej nie zabraknie. Coroczna parada wzdłuż Piątej Alei, świętowanie do rana w najlepszych irlandzkich pubach w mieście i tłumy ubranych na zielono ludzi – tak właśnie będzie wyglądało Wielkie Jabłko 17 marca 2016 roku. Dzień świętego Patryka upamiętnia śmierć chrześcijańskiego męczennika, dzięki któremu religia ta dotarła do Irlandii. Największym wydarzeniem dnia jest wielka parada ulicami Nowego Jorku. Rozpoczyna się ona o 13 na skrzyżowaniu 130th St i Newport Ave, poprzedza ją zaś uroczysta msza w kościele St. Francis de Sales. Jeśli nie możesz dotrzeć na paradę, obejrzyj ją na żywo na stronie NBC New York.

dzień św. Patryka nowy jork

Huczna parada z okazji dnia św. Patryka/ źródło: https://pixabay.com/

 

Trasę parady i więcej informacji o Dniu św. Patryka znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia.

PS. Tego dnia szczęśliwcy w irlandzkich barach mogą liczyć na darmową, świąteczną kolejkę, dlatego jeśli kupiłeś bilety lotnicze do Nowego Jorku właśnie na marzec, bądź gotowy na świetny czas! ;)

2. Kto pierwszy ten lepszy (o ile ma rację)

Marzec w Nowym Jorku poruszy także… Wasze neurony! Już 1 marca Noah Tarnow wprowadzi uczestników wyarzenia w świat gry, w którym wiedza, spontaniczność i refleks są najważniejsze. W zabawie biorą udział grupy od 4 do 8 osób, ale jeśli nie masz grupy – nie martw się – prowadzący znajdują miejsce dla samotnych wilków ;) Zapowiada się dużo zabawy!

The Big Quiz thing marzez w nowym jorku

The Big Quiz thing / źródło: http://bigquizthing.com/

Najbliższa bitwa na mózgi rozegra się już jutro (28.02.16, tematem będą Oskary), a kolejna 06.03.16r w Brooklyn Brain Jam. Fani quizów mogą również zorganizować prywatną imprezę.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie The Big Quiz Thing :)

3. Królewna Śnieżka…tylko dla dorosłych

Bajki braci Grimm czytano nam w dzieciństwie przed snem. Były to te niewinne, słodkie utwory pełne czarujących księżniczek i ratujących je rycerzy. Mroczniejsza strona utworów braci Grimm ukazała się nam za pewne później w nieznanych w młodości dzieł… Co jednak powstanie, gdy reżyser i choreograf w jednej osobie złączy starą baśń, nowoczesną muzykę i ekstrawaganckie stylizacje w jedną sztukę? Austin McCormick stworzył współczesną wersję „Królewny Śnieżki„, pełną nocnego życia, prowokacji, burleski i awangardowej teatralizacji, a taniec Company XIV przepełnia ją niezwykłymi emocjami. Seksualność, piękno, śpiew, taniec – wszystko w jednym. Tylko dla widzów dojrzałych.

Królewna śnieżka marzec w Nowym Jorku

Poruszająca wszystkie zmysły Królewna Śnieżka…dla dorosłych/ źródło:http://dancetabs.com/2016/02/company-xiv-snow-white-new-york/

Bilety dostępne są przez internet, więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Company XIV. Przedstawienia odbywają się od 1 do 12 marca o 20:00 (w niedzielę o 17:00). Bilety kosztują od 55 USD (220 PLN) do 100 USD (401 PLN). Istnieje również możliwość zakupienia biletów Premium w cenie 119 USD (478 PLN), które poza spektaklem zawierają wycieczkę po kulisach teatru oraz drink.

Ograniczenie wiekowe – tylko dla osób powyżej 16 roku życia.

4. Teatr lalek nie tylko dla dzieci

Czy pełna barw i radości Kraina Oz ma swoje ciemne zaułki? „The Woodsman” w reżyserii Oritza i Claire Karpen poprowadzi widzów ścieżkami, które zmierzają w mrok…jakiego nie znał autor „Czarnoksiężnika z Oz” Lyman Frank Baum. Jednak nie jest to tylko historia przyprawiająca ciarki na plecach, znajduje się w niej wiele miłości – także tej utraconej – którą główny bohater, Blaszany Drwal, chciał zdobyć z takim poświęceniem. Gra aktorów jest warta zobaczenia, a lalki Bunraku (japoński typ lalek używanych w teatrach) zwiększają jeszcze tajemniczą atmosferę przedstawienia i dzięki umiejętnościom animatorów postaci zaczynają ożywać. Pełna emocji,  życia i śmierci – po prostu piękna opowieść.

The Woodsman marzec w nowym jorku

The Woodsman / źródło:http://thewoodsmanplay.com/

Bilety w cenach 45 USD (180 PLN) – 85 USD (341 PLN) zakupić można w kasach i na stronie teatru. Sztuka odbywa się na 340 W 50th St w Nowym Jorku.

5. Wielkanoc

Bonnet Easter Parade Nowy Jork

Wielkanocny festiwal pomysłowości czas zacząć! / źródło:http://www.buzzfeed.com/gavon/the-best-of-the-new-york-easter-parade-and-bonnet#.jnArQwL28P

Wielkanoc to czas, gdy świat rodzi się na nowo – zarówno jeśli mówimy o naturze, jak i religii. Świętowanie Zmartwychwstania

Chrystusa w Nowym Jorku będzie z pewnością pełne radości. W tym roku Wielkanoc przypada na 27 marca 2016 (niedziela). Weekend w NY zapowiada się ciekawie, parada z okazji święta Zmartchwychwstania znacząco różni się od znanych nam procesji… chociażby z powodu strojów, jakie przywdziewają jej uczestnicy. Dziwaczne, fantazyjne i śmieszne konstrukcje na głowach ludzi falują w tłumie przysłaniając widok i z pewnością robią duże wrażenie. Tradycja wywodzi się z połowy XVII wieku, kiedy kobiety chcące zabłysnąć majątkiem przywdziewały na procesję kościelną wymyślne kapelusze od najlepszych nowojorskich modystek. Przepych i luksus dziś przerodził się w ucztę pomysłowości i rękodzielniczego talentu. A jaki Ty założyłbyś kapelusz?

Parada startuje o 10:00 w niedzielę, kończy się około 16.00.

Chętni przed nią pójść na Mszę mogą wybrać jeden z okolicznych kościołów:

Kliknięcie w nazwę kościoła przekierowuje na jego stronę – tam można znaleźć godziny świątecznych mszy.

Wszystkim chcącym dochować tradycji i znaleźć co najmniej jedno wielkanocne jajo polecamy wyprawę do Queens County Farm Museum, gdzie rokrocznie odbywa się Barnyard Egg Hunt, czyli Polowanie na Jajka w Podwórzu Gospodarskim. Gwarantowana świetna zabawa dla całej rodziny!

Dodaj komentarz