DreamPoints
Lotnisko La Guardia |

Lotnisko La Guardia

Jednym z trzech portów lotniczych obsługujących aglomerację Nowego Jorku jest lotnisko La Guardia. Jego nazwa poświęcona jest byłemu burmistrzowi miasta Fiorello LaGuardii. Lotnisko znajduje się w dzielnicy Queens, w pobliżu biznesowego centrum Nowego Jorku – Manhattanu, co sprawia, że jest niezwykle popularne wśród Amerykanów. Liczba pasażerów w 2009 roku wyniosła aż 25 milionów, co pokazuje jak duży jest krajowy ruch powietrzny w USA. Oprócz połączeń lokalnych, port lotniczy Nowy Jork – LaGuardia, obsługuje również loty do Kanady oraz sezonowe połączenia z Arubą i Bahamami.

Port lotniczy Nowy Jork - LaGuardia, bilety do Nowego Jorku

Port lotniczy Nowy Jork – LaGuardia

Organizacja lotniska

Lotnisko składa się z czterech terminali. Terminal Delta służy głównie linii Delta Air Lines, która ma tam swoją bazę. Ta sama linia ma na wyłączność również halę Marine Air. Terminal US Airways jest do dyspozycji linii o tej samej nazwie, która oferuje loty do większości ważniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. Ostatnia hala zwana centralną obsługuje samoloty wszystkich pozostałych przewoźników korzystających z lotniska La Guardia New York. Jest ono otwarte 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, nie ma w związku z tym problemu z przeczekaniem w nocy na poranny lot. W przypadku potrzeby dłuższego oczekiwania na samolot, można skorzystać z kilkudziesięciu lokali, rozmieszczonych w różnych częściach lotniska. Do wyboru jest wiele restauracji, kawiarni oraz sklepów. Część z nich znajduje się w strefie wolnocłowej, pozostałe natomiast są do dyspozycji jeszcze przed odprawą. Kilka lokali oferuje swoje usługi całodobowo.

Jak dojechać na lotnisko lub z lotniska do centrum?

Jako, że lotnisko La Guardia znajduje się bardzo blisko centrum Nowego Jorku, nie ma najmniejszych problemów aby dostać się z lotniska np. na Manhattan, bądź odwrotnie. Co 30 minut kursuje autobus, zabierający podróżnych do centrum miasta. Koszt biletu to 12 dolarów. W różne zakątki aglomeracji dostaniemy się liniami autobusowymi: M60, Q33, Q47, Q48 oraz Q72. Wiele osób kojarzy Nowy Jork z charakterystycznymi żółtymi taksówkami. Za około 30 dolarów zawiozą Cię do ścisłego centrum miasta. Ich postoje znajdują się tuż przy wyjściu z każdego terminala. La Guardia New York to również miejsce, w którym możesz wynająć auto w jednej z kilku wypożyczalni takich jak: Avis, Budget, Dollar, Enterprise, czy Heartz. Cena użytkowania samochodu zależy od wybranej firmy, daty rezerwacji (im wcześniej tym taniej) oraz klasy auta. Średnia cena wynajmu za dobę to ok. 80 dolarów za samochód z klasy ekonomicznej.

Dokąd polecisz z lotniska LaGuardia?

Lotnisko New York LaGuardia oferuje codziennie setki lotów do większości stanów oraz kilku głównych miast Kanady. Boston, Waszyngton, Indianapolis, Chicago, Memphis, Detroit, Toronto to tylko niewielki ułamek destynacji, jakie w swojej ofercie posiada to lotnisko. Oprócz stolic poszczególnych stanów, z LaGuardii dostaniesz się również do wielu mniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. Szczegółowe rozkłady dostępne są w Internecie. Znajdziesz tam również inne przydatne informacje na temat hoteli, transportu oraz usług lotniskowych. Jeśli planujesz dalszą podróż po Stanach, sprawdź oferty na bilety lotnicze do Nowego Jorku i innych miast Ameryki Północnej, jest to lotnisko, z którego możesz skorzystać.

Dowiedz się więcej na temat lotnisk w Nowym Jorku.

Dodaj komentarz