DreamPoints
Lato w Nowym Jorku |

Lato w Nowym Jorku

Lato zbliża się wielkimi krokami, a my mamy już zarezerwowane tanie loty do Nowego Jorku w wakacje… i co dalej? Czas zacząć planować wymarzony urlop w NYC!

1. SummerStage 2017

Szukasz koncertu, ale nie koniecznie jesteś miłośnikiem Jazzu? Zajrzyj na jeden z najciekawszych festiwali plenerowych Nowego Jorku. Lato w NYC nie byłoby takie samo bez SummerStage – imprezy, podczas której odbywają się koncerty operowe, indie, hip-hopu i wiele innych… co najważniejsze, większość z nich jest bezpłatna! Darmowe atrakcje Nowego Jorku pozwolą nam poczuć atmosferę miasta bez zbytnich wydatków.

Summer Stage startuje już dziś i skończy się 27 sierpnia!

Listę wydarzeń znajdziecie na stronie City Parks Foundation.

 

Summerstage Nowy Jork

Koncert Vampire Weekend podczas Summerstage / źródło:https://www.flickr.com/photos/hailmaryny/

2. Od Portoryko po Chiny

Królestwo różnorodności – tak można nazwać festiwal odbywający się 18 czerwca na Eldridge St. Muzeum znajdujące się na tej ulicy urządza wydarzenie, podczas którego poznamy chińskie, żydowskie i portorykańskie smaki, tradycje i muzykę.

Festiwal odbywa się przy Muzeum na 12 Eldridge Street, trwa od 12:00 do 16:00 18.06.2017.

Darmowa rejestracja odbywa się na stronie wydarzenia.

 

Festiwal w Nowym Jorku /źródło:https://www.flickr.com/photos/evansante/7

Festiwal w Nowym Jorku /źródło:https://www.flickr.com/photos/evansante/7

3. Poczuj sierpniowy swing

Jazz age lawn party

Jazz age lawn party w Nowym Jorku/ źródło:https://www.flickr.com/photos/evansante/7

Uwielbiasz taneczne rytmy rodem z lat 20-tych XIX wieku? Musisz się tutaj pojawić! Coroczne potańcówki na wyspie Governors Island przyciągają fanów muzyki rozrywkowej oraz… wydarzeń kostiumowych, bo w tym dniu stylizacja z epoki to istny must-have! ;) W pięknym otoczeniu parku Nolan  znaleźć będzie można również stoiska z wyśmienitym jedzeniem oraz napojami – trudno nie spróbować charakterystycznego drinka imprezy – VieVité Côtes de Provence Rosé.

Tło muzyczne przyjęcia zapewnia niezastąpiony Michael Arnella ze swą orkiestrą Jazz Age oraz rozmaici soliści i klimatyczne jazzowe zespoły.

Jazz Age Lawn Party odbywa się 26 i 27 sierpnia 2017 roku od godziny 11 do 18 w Colonels Row – dawnej posiadłości generałów stacjonujących na Governors Island.

Ceny biletów rozpoczynają sie od 55 USD (PLN) i zakupić je można na oficjalnej stronie wydarzenia.

 

4 . Magia… bazaru!

grand bazaar

Grand Bazaar NYC / źródło:https://twitter.com/grandbazaarnyc

Lokalne wyroby są czymś, co pozwala poznać lepiej miasto i jego mieszkańców. Właśnie je będzie można skosztować, zobaczyć i kupić podczas tegorocznej edycji Grand Bazaar w Nowym Jorku, który powstał jako charytatywna akcja wspierająca działanie lokalnych szkół.

Startujący 18 sierpnia targ będzie odbywał się w każdą niedzielę aż do końca 2017 roku.

Godziny otwarcia targu: 10.00 – 17.30

Adres: 100 West 77th St., NY, NY 10024 – można skorzystać z metra, autobusów lub roweru miejskiego.

Poza jedzeniem i drobiazgami organizatorzy przygotowali dla odwiedzających bogatą listę wydarzeń, a co tydzień sprzedaż będzie odbywała się pod innym hasłem – od lemoniadowego wyzwania, po targi designu czy mebli.

 

5. 4 lipca w Nowym Jorku

Dzień Niepodległości w Nowym Jorku to święto narodowe o wyjątkowo radosnym charakterze, ukoronowane wieczornym pokazem fajerwerków, które rozświetlą panoramę miasta tysiącami kolorowych iskier.

Tego dnia warto zarezerwować stolik w jednym z barów znajdujących się na dachach wieżowców lub wybrać się na spacer po promenadzie brooklińskiej ;)

 

4 lipca w Nowym Jorku, źródło: https://www.flickr.com/photos/quintanomedia/5904005396

4 lipca w Nowym Jorku, źródło: https://www.flickr.com/photos/quintanomedia/5904005396

To tylko niektóre z wydarzeń planowanych na lato w Nowym Jorku… które z nich wybralibyście dla siebie? ;)

Dodaj komentarz