DreamPoints
Jesień 2014 – największe atrakcje. |

Jesień 2014 – największe atrakcje.

Nowy Jork o każdej porze roku prezentuje nam kuszącą ofertę. Jesienią oprócz spacerów po niezwykle malowniczych o tej porze roku parkach, możemy wziąć udział w wielu wydarzeniach odbywających się w Wielkim Jabłku ;) Już dziś sprawdź promocje na bilety lotnicze do Nowego Jorku i odwiedź miasto jesienią.

Jesień w Nowym Jorku :)

Jesień w Nowym Jorku :) / fot. http://www.pinterest.com/pin/153685406009494122/

Halloweenow’e szaleństwo

Szał Halloween zwykle ogarnia mieszkańców Stanów Zjednoczonych już na początku sierpnia. Właśnie od tego momentu Nowojorczycy zaczynają się przygotowywać do największej imprezy z nim związanej. Tysiące przebranych uczestników to istny pokaz ludzkiej kreatywności. Tylko 31 października w mieście odbywają się parady i imprezy Halloweenow’e. To właśnie wtedy można zaobserwować najlepsze, własnoręcznie zrobione stroje. Każdy może w niej uczestniczyć, a w tym roku głównym tematem jest: „Ogród ziemskich rozkoszy”. Jeżeli chcesz wziąć czynny udział w tym wydarzeniu musisz być koniecznie przebrany i stawić się przy 6 Alei obok Canal Street między 18:30 a 20:30. Pozostałych zachęcamy do podziwiania przemarszu przebierańców oraz słuchania licznych zespołów, oglądania pokazów tanecznych oraz artystycznych. Szczegóły odnajdziemy na oficjalnej stronie internetowej.

Village Halloween Parade

Village Halloween Parade / fot. http://www.pinterest.com/pin/12666442672998323/

Bieg życia

Na początku listopada w mieście odbywa się jeden z sześciu największych maratonów na świecie, New York City Marathon. Jego trasa wiedzie przez pięć dzielnic (Staten Island, Brooklyn, Queens, Bronx i Manhattan), a meta tego 42 kilometrowego biegu znajduje się w Central Parku. Maraton odbywa się od lat 70., a w ubiegłym roku udział brało 50700 biegaczy (dopingowanych przez około dwóch milionów kibiców). New York City Marathon w 2014 roku startuje 2 listopada, wpisowe wynosi 347 USD (plus 11 USD za udział w loterii). Więcej informacji o biegu znajdziemy na stronie internetowej.

Dziękczynienie

Co roku w każdy czwarty czwartek listopada (27.11.2014) w Stanach Zjednoczonych odbywa się Święto Dziękczynienia. Przed dziękczynnymi kolacjami, przebywający w Nowym Jorku, wziąć mogą udział w Paradzie Macy’s. Startuje z 77 Street, a kończy na 34 Street, przy domu handlowym Macy’s. Parada znana jest między innymi z ogromnych balonów przedstawiających postaci z kreskówek :) . Oprócz tego także z: tłumu w kostiumach rodem z bajek Disneya, cheerleaderek i lokalnej orkiestry. Przy sklepie budowana jest scena, na której odgrywane są epizody pochodzące ze sławnych na Broadwayu przedstawień. Dzień po Święcie Dziękczynienia naszywany jest Czarnym Piątkiem i właśnie wtedy mają miejsce największe wyprzedaże – wiele sklepów czynnych jest tego dnia do północy, a niektóre nawet do 5-6 rano.

Parada Macy's

Parada Macy’s / fot. http://www.pinterest.com/pin/531072981033071784/

Coś dla… psów?

Na Manhattanie, co roku dobywa się niezwykła impreza. Halloween’owa Parada dla Psów w 2014 roku przypada na 25 października. To największa tego typu impreza w całych Stanach Zjednoczonych. Jeżeli wybierzemy się tam z naszym pupilem pamiętajmy, że nie tylko on powinien mieć halloween’owe przebranie! ;) Podczas parady odbywa się konkurs na najlepszy strój, a jednym z warunków uczestnictwa jest zgodność kostiumów właściciela i zwierzaka. Oczywiście oprócz tego liczy się inwencja, jakość wykonania oraz sam pomysł. Nagrodą są nie tylko smakołyki dla zwierząt, czy wizyta w psim spa, ale również, vouchery i bilety na spektakle dla właścicieli czworonogów.

Halloween'owa Parada dla Psów

Halloween’owa Parada dla Psów / fot. http://www.pinterest.com/pin/309411436870401565/

Dodaj komentarz