DreamPoints
Jak w sierpniu 2017 poznać cały świat w Nowym Jorku |

Jak w sierpniu 2017 poznać cały świat w Nowym Jorku

Miasto marzeń, do którego zmierzają tłumy z całego świata, stało się miejscem zetknięcia wielu kultur i ich przedstawicieli. Dziś chcielibyśmy opowiedzieć Wam o kilku wydarzeniach, które tego sierpnia zobaczyć można w Nowym Jorku – dzięki bogatej kulturze mniejszości narodowych Stanów Zjednoczonych wystarczy zanurzyć się w wir wydarzeń, by zakosztować tradycji z całego świata.

1. Festiwal smoczych łodzi z Hong Kongu

Sport to zdrowie, a obserwując tak emocjonujące wyścigi schudnąć można od samego patrzenia ;) Podczas Hong Kong Dragon Boat Festival prawie 180 łodzi będzie starało się o zwycięstwo, a brzmienie bębnów wyznaczających rytm wiosłowania przepełni powietrze. Poza sportem na brzegu znajdą się stragany z chińskimi potrawami i słodyczami, a tradycyjne tańce i pokazy sztuk walki zapewnią rozrywkę całej rodzinie. Zobaczyć będzie można m.in. Mistrzów Shaolin, wiele orkiestr, a w namiocie rękodzieła dzieci będą mogły posłuchać baśni o chińskich smokach. Marzy Ci się podróż dookoła świata, ale najbardziej kuszą tanie loty do Nowego Jorku z Polski? Przyjedź tu w sierpniu i zakosztuj w Azji na miejscu ;)

端午节 (duān wǔ jié) – tak brzmi chińska nazwa festiwalu – ma swoje korzenie już w III wieku przed naszą erą. Święto inaczej zwane jest Dniem Poety, na cześć Qu Yuan, znanego poety, autora wielu poważanych utworów. Jego zniknięcie w rzecznej toni spowodowało długie poszukiwania na łodziach, które w późniejszych latach zamieniły się w wyścigi na cześć artysty.

Festiwal chińskich łodzi w Nowym Jorku / źródło: http://www.allaboutcruisesandmore.com

Festiwal chińskich łodzi w Nowym Jorku / źródło: http://www.allaboutcruisesandmore.com

 

Wydarzenie odbywa się 12 i 13.06 w parku Corona Park – Flushing Meadows. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 10:00. Udział w imprezie jest bezpłatny.

2. Afropunk 2017

Mocne brzmienia z nutą etnicznego charakteru zagoszczą w tym roku w parku miejskim Brooklyn’s Commodore Barry Park. Wydarzenie poza promocją muzyki ma na celu rozpowszechnienie myśli o równości etnicznej, której brak często widać w multikulturowym środowisku NYC. Brooklyn wypełni się gorącymi brzmieniami takich artystów jak Dizee Rascal, Gary Clark JR, Michael Kiwanuka, Macy Gray i wielu wielu innych. Całość muzyczna opleciona będzie bogactwem kultury afroamerykańskiej – od warsztatów, po rękodzieło i tym podobne. Festiwalowi muzyki będzie towarzyszyć zlot food truck’ów, dzięki czemu nie zgłodniejemy podczas występów ;)

Festiwal muzyki odbywa się od 26 do 27.08.2017 roku. Ceny biletów za festiwal to 45 USD (PLN) za bilet jednodniowy i 75 USD(PLN) za wejście na cały weekend. Bilety można zakupić na stronie wydarzenia. Tutaj znajdziemy również pełen line up artystów.

Festiwal Afropunk w Nowym Jorku/źródło:http://rocknycliveandrecorded.com/

Festiwal Afropunk w Nowym Jorku/źródło:http://rocknycliveandrecorded.com/

3. Reggae na plaży

Reggae, dancehall, ska, a może dub? Jeśli którekolwiek z tych brzmień wpada w Twoje ucho, dzień na plaży na wyspie Coney Island w połączeniu z dobrą muzyką brzmi obiecująco. Już 8 rok z rzędu startuje Coney Island Reggae  – w tym roku 6.08 o godzinie 15:00 i oczywiście jest darmowe :)

Coney Island Reggae / źródło:http://100dbs.com/blog/

Coney Island Reggae / źródło:http://100dbs.com/blog/

Więcej informacji znajdziesz na stronie wydarzenia na portalu Facebook.

 

W sierpniu właśnie te wydarzenia rozbudzają zmysły nowojorczyków szukających rozrywki w międzynarodowym klimacie. Czy wybierzesz z nich coś dla siebie?

Dodaj komentarz