DreamPoints
Darmowe festiwale filmowe w Nowym Jorku |

Darmowe festiwale filmowe w Nowym Jorku

Letnie filmowe seanse na świeżym powietrzu to jedna z wizytówek Nowego Jorku. Co roku w najważniejszych miejskich parkach, na wielkich telebimach wyświetlane są stare klasyki, hity ostatnich lat, czy filmy nieznane szerszej publiczności. Przygotuj się na darmowe kino pod gwiazdami i ułóż własny harmonogram na całe lato.

Brooklyn Bridge Park - Filmy z widokiem, zwiedzanie Nowego Jorku za darmo

Brooklyn Bridge Park – Filmy z widokiem / fot. http://www.pinterest.com/pin/18366310953450138/

Poznaj filmowy Nowy Jork

Od 2002 roku podczas jednego z sierpniowych tygodni odbywa się Central Park Film Festival. Codziennie o godzinie 20:00 wyświetlany jest seans – niezależnie od tego jaka akurat panuje pogoda. Jak sama nazwa wskazuje – wielki ekran wystawiany jest w Central Parku, a dokładniej na północ od Sheep Meadow i naprzeciwko kawiarni (mid-Park na 69. ulicy).

Na teren festiwalu nie można wnosić szklanych butelek i kamer wideo. Co roku pojawia się temat przewodni – na 2014 rok zaplanowano „Sceny z naszego Miasta”, czyli filmy kręcone w Nowym Jorku.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej.

W sierpniu nie zapomnij o Central Park Film Festival, darmowe festiwale filmowe w Nowym Jorku

W sierpniu nie zapomnij o Central Park Film Festival / fot. http://www.pinterest.com/pin/108156828521196159/

Klasyka na zielonej trawce

W każde letnie poniedziałkowe popołudnie można przejść się na darmowy i otwarty seans w Bryant Park (na 42. ulicy i 6. alei). Organizatorzy HBO Bryant Park Summer Film Festival stawiają na filmową klasykę i nie ograniczają się do jednego gatunku. Na trawnik Bryant Park nie można zabierać krzeseł, stolików, psów, plastikowych narzut, brezentu i torebek. Na terenie parku znajduje się za to darmowy parking dla rowerów. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

Do Bryant Park lepiej nie przychodzić „na ostatnią chwilę”/ fot. http://www.pinterest.com/pin/224757837626147240/

Do Bryant Park lepiej nie przychodzić „na ostatnią chwilę” / fot. http://www.pinterest.com/pin/224757837626147240/

Filmowy tydzień nad Hudson

W parku nieopodal rzeki Hudson można w ciągu tygodnia obejrzeć dwa seanse. Piątki w okolicach Greenwich Village na 46. molo Hudson River Park poświęcone są na filmy familijne. Z kolei w środy w Chelsea na 63. molo odbywają się pokazy największych filmowych hitów z ostatnich lat. Seanse zaczynają się o zmroku (zazwyczaj ok. 20:30), a dla gości udostępniany jest darmowy popcorn. Dodatkowe informacje dostępne tutaj i tutaj.

Czwartki przy moście brooklyńskim

Jednym z najsłynniejszych darmowych festiwali w Nowym Jorku jest Brooklyn Bridge Park’s Movies With a View. Od 1999 roku w czwartki po zachodzie słońca można oglądać filmowe klasyki z widokiem na dolny Manhattan. Pokazy odbywają się na Harbour View Lawn przy pierwszym molo. W okolicy znajduje się wiele barów, a na seanse warto wybrać się odpowiednio wcześnie – w jedno lato na filmy przyszło łącznie ponad 35 tysięcy widzów. Każda edycja ma swój temat przewodni.

Wprost idealna sceneria do kina pod gwiazdami, darmowe festiwale filmowe w Nowym Jorku

Wprost idealna sceneria do kina pod gwiazdami / fot.: http://www.pinterest.com/pin/98938523036570481/

Francuskie piątki

Wielbiciele kina znad Sekwany również znajdą coś dla siebie. Od 2008 roku ambasada francuska w Nowym Jorku organizuje pokazy filmowych klasyków, a każda edycja opiera się na jednym motywie przewodnim. Wszystkie produkcje prezentowane są z oryginalną ścieżką dźwiękową i angielskimi napisami. W przeciwieństwie do pozostałych filmowych festiwali, Films on the Green ma miejsce w różnych parkach Nowego Jorku. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej.

Jeśli pragniesz zrelaksować się na trawie i obejrzeć świetny film, już dziś zarezerwuj bilety lotnicze do Nowego Jorku z Polski.

Dodaj komentarz