DreamPoints
Cooper-Hewitt National Design Museum |

Cooper-Hewitt National Design Museum

Cooper Hewitt Smithsonian Design Museum

Design – sztuka projektowania przedmiotów, to główna dziedzina prezentowana w Cooper Hewitt Smithsonian Design Museum. Zobaczysz tutaj bogate zbiory nie tylko wytworów najlepszych światowych projektantów, ale także wystawy plakatu, grafiki, animacji i architektury. Czy jesteś gotowy by poznać kolejne nowojorskie (i oczywiście warte zobaczenia!) muzeum?

Muzeum Cooper-Hewitt, atrakcje Nowego Jorku

Muzeum Cooper-Hewitt, Nowy Jork/ źródło:https://no.wikipedia.org/wiki/Cooper-Hewitt,_Smithsonian_Museum

Historia designu, czyli muzealne atrakcje Nowego Jorku

Co właściwie znajdziemy w muzeum? Bogate zbiory pochodzą z rozmaitych dziedzin – architektury, designu, plakatu, animacji… dosłownie czego dusza zapragnie! Wystawy w muzeum zaciekawią zarówno starszych widzów jak i dzieci – dojrzałym zwiedzającym polecamy wystawę „How Posters Work„, na której poznać można tajniki sztuki plakatu, kompozycji i doboru barw. Młodsi amatorzy sztuki zachwycą się wystawą o studiu Pixar. Jeśli nie chcesz samotnie oglądać muzeum – wybierz się na oprowadzaną wycieczkę, która jest darmowa dla wszystkich osób posiadających bilet wstępu do galerii. Oprowadzanie odbywa się dwa razy dziennie w każdy dzień tygodnia.

Design week – październikowe święto designu

Od długopisów po sportowe samochody – wszystko wymaga projektanta, który zaprojektowałby je w tak, by mogły zostać uznane za piękne i dobre w użytkowaniu. Jednak czym właściwie jest dobry design? Na to i wiele więcej pytań odpowiedź możesz znaleźć właśnie tutaj. Poza prelekcjami w Cooper Hewitt organizowane są liczne bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Rezerwując bilety lotnicze do Nowego Jorku weźmy pod uwagę, że warto połączyć nasz wyjazd z Tygodniem Designu, podczas którego wykłady dawać będą projektanci wyróżnieni do otrzymania prestiżowej nagrody National Design Award – momentem kulminacyjnym tygodnia designu będzie rozdanie nagród w konkursie i wielka gala. Wydarzenie towarzyszy krajowemu tygodniowi designu.

W 2015 roku design week odbywa się od 10 do 18 października.

Krzesło Pentagram z wystawy 'Design for a Living World'  w Cooper Hewitt Design Museum / źródło: https://www.flickr.com/photos/associatedfabrication/

Krzesło Pentagram z wystawy ‚Design for a Living World’ w Cooper Hewitt Design Museum / źródło: https://www.flickr.com/photos/associatedfabrication/

Przydatne informacje

Godziny otwarcia muzeum:

Od niedzieli do piątku 10 – 18

Sobota 10-21

Muzeum jest nieczynne w czwartki oraz święta: Dziękczynienia (26.11.15), Boże Narodzenie (24-25.12.15) oraz pierwszy dzień Nowego Roku (01.01.16).

Ceny biletów:

Dużo korzystniej jest kupić bilety przez Internet – jeśli chcesz odwiedzić muzeum, pomyśl wcześniej o ich zakupie. Ceny podajemy w schemacie: cena internetowa/cena na miejscu. Za grosze muzeum zobaczymy w soboty od 18 do 21 – wtedy obowiązuje akcja „pay-what-you-wish”, czyli wstęp jest możliwy po wpłaceniu dowolnego datku.

Dorośli 16/18 USD

Dzieci poniżej 18 roku życia – wstęp bezpłatny

Studenci 7/9 USD

Seniorzy 10/12 USD

Więcej aktualności znajdziesz na stronie oficjalnej muzeum.

Dodaj komentarz