DreamPoints
Coney Island |

Coney Island

Piękno Nowego Jorku wiąże się według wielu znawców z jego ekspansywnym, zróżnicowanym rozwojem. Jednym z najciekawszych obszarów wchłoniętych na przestrzeni wieków do nowojorskiej aglomeracji jest półwysep Coney Island. Bliskość Oceanu Atlantyckiego oraz wybitnie rozrywkowa historia do dziś przyciągają w to miejsce turystów.

Coney Island

Coney Island / fot. http://www.pinterest.com/pin/70439181647082296/

Królicza Wyspa

Podobnie jak inne nowojorskie wyspy (stałe połączenie z lądem jest bowiem zasługą zabiegów melioracyjnych), Coney Island do siedemnastego wieku znajdowała się w rękach holenderskich. Osadnicy z tego kraju szybko zauważyli, że znajdują się na niej ponadprzeciętne ilości królików i nazwali ją w swoim języku Conyne Eylandt. Mimo znacznego spadku populacji futerkowych obiektów polowań, zarządzający wyspą potrafili utrzymać status miejsca ciekawego.

Wyspa rozrywki

Główną atrakcją Coney Island stały się w dziewiętnastym wieku liczne parki rozrywki. Do najpopularniejszych z nich należał założony już na początku wieku dwudziestego Luna Park. Właśnie w to miejsce (otwarte na nowo w 2008 roku) najchętniej zjeżdżają się turyści. Aby skorzystać z atrakcji oferowanych przez wesołe miasteczko, wykupić należy specjalną walutę.

Historyczny Luna Park, Coney Island

Historyczny Luna Park / fot. http://www.pinterest.com/pin/202662051953548582

Raj dla plażowiczów

Drugim wyróżnikiem tego miejsca jest czterokilometrowa, piaszczysta plaża położona wzdłuż wybrzeża Atlantyku. Ciężko znaleźć w Nowym Jorku lepsze miejsce na nadoceaniczny wypoczynek! Popularne wśród biegaczy oraz plażowiczów miejsce jest także świetnym wyborem dla ludzi szukających rozrywki – wzdłuż ciągnącej się nad plażą promenady Riegelmann Boardwalk usytuowano wiele barów i restauracji.

Park rozrywki, coney island

Park rozrywki / fot. http://www.pinterest.com/pin/38069559320507328/

Coney Island jest miejscem, do którego bardzo chętnie kierują się zarówno rodowici nowojorczycy, jak i zagraniczni turyści. Mimo pewnego oddalenia od Manhattanu, dojazd nie stanowi problemu – rozbudowana sieć najsłynniejszego na świecie metra prowadzi ku Coney Island z praktycznie każdej dzielnicy. Lunaparki, plaża, drinki nad Atlantykiem… Jak mawiają Amerykanie: how cool is that? Dowiedz się tego sam docierając tutaj samolotem – tanie loty do Nowego Jorku są realizowane m.in. z Warszawy :)

Dodaj komentarz