DreamPoints
Co robić na święta Bożego Narodzenia w Nowym Jorku? |

Co robić na święta Bożego Narodzenia w Nowym Jorku?

Świętuj Boże Narodzenie w Nowym Jorku! To najpiękniejszy czas roku, a miasto oferuje wiele atrakcji. Mamy dzisiaj dla Ciebie parę propozycji. Stay tuned!

800px-New_York_Christmas_tree_and_skating-rink

Choinka na Rockefeller Center/ fot. GabrielRodríguez@wikimedia.org

1. Bryant Park i łyżwy

Park w Manhattanie, położony pomiędzy 5. i 6. Aleją, oferuje relaks nie tylko latem. Zimą, właśnie w okresie świątecznym, jest znany przede wszystkim z tzw. Zimowej Wioski. Nowojorczycy często  jeżdżą tam na łyżwach przed pracą. Jeżeli jeszcze nie umiecie poruszać jak zawodowiec…warto zacząć właśnie tam, pod okiem instruktora, gdzie można wykupić sobie lekcje. To nie wszystko! Dodatkowo znajdziecie tam bożonarodzeniowe jarmarki.

Bryant Park- strona

2.Rockefeller Center

Jak już jesteśmy przy łyżwach, to nie można przegapić Rockefeller Center. Znajduje się tam słynne lodowisko, ale to nie jedyna atrakcja. Przede wszystkim trzeba zobaczyć wielką, miejską choinkę. Z jej oficjalnym zapaleniem, wiążą się zawsze imprezy z znanymi gwiazdami. W tym roku wystąpili: Mary J. Blige, Jewel, Mariah Carey, the Goo Goo Dolls i Leona Lewis.

3. Bożonarodzeniowe jarmarki

To tam poczujesz najbardziej święta! Gdzie je znaleźć? Proponujemy:

4. Kulturalnie

Magiczną atmosfere zapewnia w tym czasie także nowojorski ballet z produkcją „Dziadka do Orzechów” George Balanchine z 1954 roku, którego zawsze warto zobaczyć!

Zobacz video!

5.Dyker Heights- festiwal świateł

Brooklyńskie Dyker Heights to jedna z największych atrkacji miasta. Jest znana przede wszystkim z niesamowitych i robiących – największe wrażenie – dekoracji świątecznych w całym mieście

Dyker Heights Brooklyn

 

Szukasz tanich biletów lotniczych do Nowego Jorku? Sprawdź dostępne oferty :)

Dodaj komentarz