DreamPoints
Chińskie dzielnice Nowego Jorku |

Chińskie dzielnice Nowego Jorku

Barwna wielokulturowość i energia Nowego Jorku ciągle są kuszące. Najludniejsze miasto Stanów Zjednoczonych, które jest ważnym światowym centrum biznesu, nauki oraz sztuki, można by odkrywać właściwie przez lata. Istnieje też wiele pomysłów na posmakowanie uroków miasta, gdy dotrzesz do niego posiadając bilety lotnicze do Nowego Jorku z Polski. Jedną z jego twarzy możesz poznać, idąc tropem nowojorskich chińskich dzielnic. Słynne chinatown na Manhattanie nie jest bowiem jedyne!

Flushing Chinatown, chińskie dzielnice Nowego Jorku

Flushing Chinatown / fot. http://www.pinterest.com/pin/173036810656471265/

Flushing Chinatown

Leży w dzielnicy Queens, na Long Island. Głównie zajmuje obszar Main Street i wzdłuż Roosevelt Avenue, ale od południowego-wschodu ciągnie się jeszcze wzdłuż Kissena Boulevard, a od północy za Northern Boulevard. Z powodzeniem konkuruje z najbardziej znaną chińską dzielnicą na Manhattanie i ubiega się o tytuł największej chińskiej eksklawy poza kontynentem Azjatyckim. Znajdziesz tu ogromny wybór marketów z chińskimi przysmakami i barów. Najsłynniejszy sklep to Hong Kong Supermarekt i New York Supermarket. Sztandarową imprezą Flushing Chinatown jest coroczny The Lunar New Year Parade – ogromna parada z okazji Chińskiego Nowego Roku.

Brooklyn Chinatown

Należy do najprężniej rozwijających się nowojorskich chinatowns. Zajmuje część Brooklynu, Sunset Park. Głównie zamieszkują ją imigranci z prowincji Fujian, dlatego nazywa się ją także Little Fuzhou lub Fuzhou Town. Ważną ulicą brooklyńskiego chinatown jest Avenue U. W bardzo szybkim tempie wzrosła tam liczba chińskich marketów, piekarni, ale także salonów piękności i sklepów z elektroniką.

Brooklyn Chinatown , chińskie dzielnice Nowego Jorku

Brooklyn Chinatown / fot.
http://www.pinterest.com/pin/155796468333476485/

Elmhurst (Newtown)

To druga, obok Flushing, chińska dzielnica w Queens. Dawniej niewielki obszar z chińskimi sklepami, dziś rozrósł się nie do poznania. Mieszczą się tam również sklepy południowo-azjatyckie. Egzotyczne specjały możesz znaleźć u sprzedawców z Malezji, Singapuru, Indonezji czy Wietnamu. Elmhurst ma dwa główne centra handlowe, Queens Center oraz Queens Place Mall.

Manhattan Chinatown

Jest nie tylko najsłynniejszą, ale i najstarszą chińską dzielnicą Nowego Jorku. Miłośnicy zakupów muszą trafić na Mulberry i Canal Street. Jednak chinatown na Manhattanie to nie tylko doskonałe sklepy, charakterystyczne targi rybne i knajpy. Warto odwiedzić Museum of Chinese in the Americas i Chatham Square z łukiem wzniesionym ku pamięci Amerykanów chińskiego pochodzenia, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. A przed kolorowym tłumem i gwarem można schronić się w uroczych Columbus Park lub Sara Delano Roosevelt Park.

Manhattan Chinatown, chińskie dzielnice Nowego Jorku

Manhattan Chinatown / fot.
http://www.pinterest.com/pin/226868899953840945/

Wszyscy zakochani w Azji powinni wiedzieć, że Nowy Jork proponuje przygodę również w Koreatowns. Są one na Manhattanie, Long Island, Fort Lee i w Palisades Park.

Dodaj komentarz