DreamPoints
Chinatown – Manhattan |

Chinatown – Manhattan

W Nowym Jorku znajduje się aż pięć chińskich dzielnic, ale zdecydowanie najbardziej znaną jest Chinatown na Manhattanie. Tutaj nawet nazwy banków, czy logo McDonalds mają szyldy napisane po chińsku. 

Chinatown na Manhattanie, Chinatown - Manhattan

Chinatown na Manhattanie / fot. http://www.pinterest.com/pin/12103492719594789/

Chinatown na Manhattanie to największa dzielnica chińska na półkuli zachodniej. Mieści się pomiędzy Bowery i Broadway i jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc. Jej nieprzerwany rozwój sprawia, że rozrasta się na przylegające dzielnice: Little Italy i Lower East Side.

Dzielnica pełna jest kolorów i krzykliwych napisów w języku chińskim. Wiecznie tętniące życiem Chinatown zaoferuje wszystko czego mógłbyś chcieć. Sklepy, restauracje, bazary i zwyczajni uliczni handlarze – całość wciąga i nadaje dzielnicy niesamowitego uroku. Dodatkowo, jeśli zostaniemy wystarczająco długo, dech zaprze nam widok zapalanych po zmroku lampionów.

Dawno, dawno temu…

No początku XX w mieszkali tu głównie mężczyźni (imigranci), których rodziny (ze względu na prawo imigracyjne) pozostawały w Chinach. Dodatkowo dość długo Chinatown było areną rozgrywek gangsterskich, a zawieszenie broni nastąpiło dopiero w 1933 roku.

Nie tylko Manhattan

Poza opisywaną znajdziemy w Nowym Jorku jeszcze inne chińskie dzielnice. Zdecydowanie mniej turystyczne, ale nie gorsze! Wręcz przeciwnie. Warto wspomnieć chociażby Flushing, które zachwyca restauracjami.

Dodaj komentarz