DreamPoints
Brooklyn |

Brooklyn

Brooklyn to jedna z pięciu dzielnic Nowego Jorku oraz hrabstwo w stanie Nowy Jork, o nazwie Kings. Pełen parków oraz niesamowitych miejsc na spacery i nie tylko. Brooklyn to miejsce, którego nie sposób ominąć podczas pobytu w Wielkim Jabłku.

Brooklyn

Brooklyn / fot. http://www.pinterest.com/pin/24980972905465049/

Informacje ogólne

Położony w zachodniej części Long Island granicę lądową posiada jedynie z Queens. Najgęściej zaludniona dzielnica Nowego Jorku nazywana jest czasami miastem drzew (duża liczba parków) lub miastem domów. To drugie określenie odnosi się do faktu, że Brooklyn bardzo często stanowi sypialnię dla ludzi pracujących na Manhattanie.

Dodatkowe informacje:

  • połączenia z Manhattanem: mosty Williamsburg, Manhattan i Brooklyn Bridge oraz tunel Brooklyn-Battery Tunnel
  • połączenie ze Staten Island: most Verrazano-Narrows
  • oficjalna strona internetowa

Breuckelen?

Osada o nazwie Breuckelen założona został przez Holendrów i do 1898 roku był oddzielnym miastem. Dopiero wtedy mieszkańcy Brooklynu opowiedzieli się za przyłączeniem do Nowego Jorku, stając się jego piątą dzielnicą. Pomimo tego zachowany został status hrabstwa.

Atrakcje

Brooklyn pełen jest miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Wiosną i latem zdecydowanie warto odwiedzić Brooklyn Botanic Garden, lub któryś z wielu parków dzielnicy. Znajdziemy tutaj Brooklyn Bridge Park ze wspaniałym widokiem na Manhattan, czy urokliwy Prospect Park. Listę parków znajdujących się na Brooklynie znajdziemy: tutaj.

Miłośników sztuki przyciągnie Brooklyn Museum, w którym podziwiać można prace M. Rothko, Georgii o’Keeffe, C. Pissarro, E. Degas i wielu innych. Znajdziemy tu także szeroki zbiór sztuki japońskiej, czy starożytnego Egiptu. Dodatkowo obowiązuje „suggested admission”, co oznacza, że można zapłacić mniej jeśli zapytamy. Do Brooklyn Museum dostaniemy się więc już za symbolicznego dolara.

Najmłodszym natomiast polecamy Brooklyn Children’s Museum, gdzie uwolnią swoją wyobraźnię i wyruszą na niezapomnianą przygodę :) .

Opisując atrakcje Brooklynu grzechem byłoby pominąć wspaniały Brooklyn Bridge. Pozostaje on niezmiennie od lat ulubionym miejscem spacerowym Nowego Jorku – i słusznie:

Coney Island

W ciepłe dni zdecydowanie warto udać się na plażę i spędzić trochę czasu patrząc na Ocean Atlantycki. Rozciąga się ona od West 37th Street do Sea Gate i ma 4 km długości. Szczególnie warto przespacerować się chwilę szeroką, drewnianą promenadą - Riegelmann Boardwalk, obok której zlokalizowane są bary, restauracje, parki rozrywki (np. znane  Luna Park), a także Nowojorskie Akwarium.

Plaża na Coney Island, Brooklyn

Plaża na Coney Island / fot. http://www.pinterest.com/pin/397864948301982769/

DUMBO

DUMBO to skrót od Down Under the Manhattan Bridge Overpass. Niegdyś przemysłowa dzielnica Nowego Jorku – dziś kipi życiem dzięki artystom i miłośnikom sztuki. Ukryta pomiędzy dwoma mostami: Manhattan i Brooklyn Bridge pełna jest zabójczo drogich loftów i klimatycznych miejsc.
Corocznie organizowany jest tutaj DUMBO Arts Festival, podczas którego obserwować można wystawy oraz instalacje. Podczas tych trzech dni we wrześniu wiele galerii i pracowni artystycznych otwiera się  dla zwykłych, szarych obywateli ;) .

DUMBO, Brooklyn

DUMBO / fot. http://www.pinterest.com/pin/49469295879968844/

One thought on “Brooklyn”

  1. dusha says:

    Owszem parki, Coney Isl, BB, Bedford i parę innych fajnych rzeczy ale generalnie to syf, śmieci, beton. Brzydka prawda.

Dodaj komentarz