DreamPoints
Brooklyn Botanic Garden |

Brooklyn Botanic Garden

W centrum najludniejszej dzielnicy Nowego Jorku można błyskawicznie przenieść się do baśniowego świata, w którym roznosi się słodki kwiecisty zapach. W miejscowym botanicznym ogrodzie grupa zapalonych ogrodników sprawuje pieczę nad przyrodniczymi cudami, dumnie prezentującymi się przed swoimi gośćmi :) .

Bajkowa sceneria japońskiego ogrodu, Brooklyn Botanic Garden

Bajkowa sceneria japońskiego ogrodu / fot.: http://www.pinterest.com/pin/13651605092716731/

Ogrody w ogrodzie

Prace nad zagospodarowaniem Brooklyn Botanic Garden rozpoczęły się w 1910 roku, a w ich wyniku zwiedzający przechadzają się obecnie po 13 różnych tematycznych ogrodach. Dodatkowo na obszarze obiektu znajdują się szklarnie, palmiarnia, kawiarnie czy biblioteka. Przez kilka godzin można spokojnie spacerować między idealnie udekorowanymi alejkami i przesiadywać na malowniczych pagórkach, gdzie nie spotkasz tabliczki z napisem „nie deptać trawników”.

Znajdziesz się w miejscach niczym z bajek, gdzie chwila zadumy może zostać przerwana wyłącznie przez plusk ryby, odbijającej się od wodnej tafli. Gdzieniegdzie wolno kroczą różnego gatunku żółwie, a uroku dodaje śpiew ptaków. Tutaj nie ma jednej kompozycji. Trafisz zarówno na minimalistyczne zabudowy ze starannie przystrzyżonymi roślinami, jak i chaotycznie rosnące drzewa.

Od kwietnia do maja można trafić na kwitnące wiśnie, brooklyn botanic garden

Od kwietnia do maja można trafić na kwitnące wiśnie / fot.: http://www.pinterest.com/pin/145593000423591367/

Na 24 hektarach można wyróżnić angielski ogród Shakespeare’a, w którym rośnie blisko 80 gatunków roślin zaczerpniętych wprost z twórczości tego pisarza! Ponadto zaprojektowano liliowe baseny, szklarnie z roślinnością pustynną, tropikalną i wodną oraz muzeum drzewek Bonsai.

Teleportacja do Japonii

Jedną z największych atrakcji ogrodu jest aleja, wzdłuż której rośnie ponad 200 wiśniowych drzew. Wiosną nad trawiastymi ścieżkami rozpościerają się tam bujne różowe gałęzie, dzięki którym na chwilę przeniesiesz się do Japonii. To wprost idealne miejsce do plenerowej sesji zdjęciowej. Klimat rodem ze wschodu Azji panuje również w innym miejscowym ogrodzie. Między zielonymi stawami będziesz przechadzać się po małych drewnianych mostkach, aby dotrzeć do kolejnych wysepek, kryjących w sobie prawdziwe naturalne piękno Japonii. Po co jechać do Kraju Kwitnącej Wiśni, gdy wystarczy mieć bilety lotnicze do Nowego Jorku i już można zobaczyć dwa kraje w jednym? ;)

Aktywne uczestnictwo

Ogród botaniczny w Nowym Jorku słynie również ze swojego edukacyjnego charakteru. Na jego obszarze odbywają się różnego typu warsztaty i zajęcia, a sam obiekt jest patronatem wielu książkowych publikacji.

Na wyprawę warto zabrać swoje pociechy. W jednym z ogrodów najmłodsi mogą doświadczyć na własnej skórze na czym polega praca ogrodnika. Dodatkowo co jakiś czas odbywają specjalne wydarzenia – występy artystyczne, akcja budowania domków na drzewach czy tworzenia posiłków z liści, korzeni i kwiatów.

W ogrodach można trafić na wszelkie odcienie zieleni, Brooklyn Botanic Garden

W ogrodach można trafić na wszelkie odcienie zieleni / fot.: http://www.pinterest.com/pin/81064862015706023/

Ogród jest czynny od wtorku do niedzieli od 8:00 (w weekendy od 10:00) do 18:00. Między listopadem i lutym wejściowe bramy zamykane są już o 16:30. Normalny bilet kosztuje 10 USD, studenci i osoby powyżej 65 roku życia wejdą za 5 USD, a dzieci do lat 12 za darmo. Gratisowe wejście obowiązuje również we wtorki, soboty między 10:00 i 12:00, dni powszednie podczas zimy oraz piątki (wyłącznie dla seniorów).

Brooklyn Botanic Garden znajduje się na Washington Avenue. Podróżując metrem, najlepiej wysiąść na stacji Eastern Parkway – Brooklyn Museum, gdzie zatrzymują się linie 2, 3 i 4. Ponadto autobusem linii B48 można wyskoczyć na Eastern Parkway, a B45 na Washington Avenue.

Dodaj komentarz