DreamPoints
Bronx |

Bronx

Bronx to jedna z pięciu dzielnic Nowego Jorku oraz hrabstwo w stanie Nowy Jork. Znajdziemy tu kilka naprawdę wspaniałych atrakcji – chociażby Yankee Stadium, czy Bronx ZOO (największe w USA).

Bronx

Bronx / fot.http://www.pinterest.com/pin/119697302566580467/

Informacje ogólne

Położony w północnej części miasta, swoja nazwę zawdzięcza Szwedom – Jonas Bronck pierwszy osiedlił się na tym terenie. Aktualnie Bronx zamieszkiwany jest przez ponad 1,4 mln osób, z czego 50% to ludność pochodzenia latynoskiego, a ok 35% to Afroamerykanie.

Planując zwiedzanie lub poszukując dodatkowych informacji polecamy odwiedzić oficjalną stronę internetową dzielnicy.

The New York Botanical Garden, Bronx

The New York Botanical Garden / fot. http://www.pinterest.com/pin/172825704423654122/

Atrakcje

Zwiedzając zdecydowanie warto uwzględnić Bronx ZOO. Nie dość, że jest to największy park zoologiczny na terenie USA, to znajdziemy tu jeszcze ponad 4000 zwierząt.  Nieazapomniane wrażenie pozostawią po sobie chociażby tygrysy syberyjskie, goryle czy lemury. Wspaniała rozrywka – nie tylko dla najmłodszych.
Dodatkowo miłośników przyrody na pewno przyciągnie jeden z największych ogrodów botanicznych na świecie – The New York Botanical Garden. Ten 100 ha teren odwiedza każdego roku ponad 800 000 ludzi – i ciężko się dziwić. Ogród naprawdę zapiera dech w piersiach.

Fani sportu powinni udać się na mecz na Yankee Stadium. Jest to domowy obiekt drużyny New York Yankees, a cena za miejsce podczas meczu waha się od $15 do nawet $300. Tak spędzony czas w Nowym Jorku na pewno pozostanie niezapomniany.

Dodaj komentarz