DreamPoints
Bronx ZOO |

Bronx ZOO

Żyrafy z Bronx ZOO, Nowy Jork, Bronx ZOO

Żyrafy z Bronx ZOO, Nowy Jork / fot. http://www.pinterest.com/pin/205476801718858010/

ZOO na Bronxie to największy ogród zoologiczny w USA. Na terenie parku znajduje się ponad 4000 zwierząt, z czego wiele zagrożonych jest wyginięciem. Ogromna przestrzeń (265 ha) sprawia, że przejście całego terenu w jeden dzień wydaje się niemożliwe. Bronx ZOO to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi i miłośników zwierząt.

ZOO jest parkiem niezwykłym. Znajduje się tutaj jedyny w swoim rodzaju zrobiony przez człowieka 6,5 ha las deszczowy! Mieszkańcami tego oryginalnego wybiegu są ogromne goryle. To oczywiście nie koniec atrakcji – odwiedzić należy chociażby Wzgórze Tygrysów, na którym spotkamy zagrożone tygrysy syberyjskie. Polecamy także trafić do sekcji zwierząt z Madagaskaru, czy wybrać się na afrykańskie safari. Dodatkowo podczas przejażdżki po „dzikiej Azji” podziwiać można chociażby słonie czy nosorożce.

Dla naszych najmłodszych przygotowano specjalną ofertę – mini ZOO, w którym można karmić domowe zwierzęta. Dodatkowo dzieci poznają wiele ciekawostek o zwyczajach mieszkańców ogrodu.

Więcej informacji na temat biletów oraz godzin otwarcia znajduje się tutaj.

Nie zakończenie mieszkańcy ZOO :)


Dodaj komentarz