DreamPoints
Black Friday – wyprzedaże w Nowym Jorku |

Black Friday – wyprzedaże w Nowym Jorku

Sama myśl o zakupach w Nowym Jorku u wielu osób wywołuje dreszczyk emocji. Szczególnie, gdy nadchodzi Black Friday… czyli dzień największych wyprzedaży w kraju!

Czym jest Black Friday?

Black Friday to początek sezonu wyprzedażowego – jest to piątek po Dniu Dziękczynienia, jednak część sklepów rozpoczyna promocje już podczas święta. Tanie loty do Nowego Jorku sprzyjają myśleniu o wybraniu się na równie tanie zakupy ;)

Nazwa dnia wyprzedaży pochodzi od 24 września 1869 roku, kiedy miał miejsce wielki krach giełdowy związany z akcjami złota. Po wywindowaniu cen złota przez spekulantów i interwencji rządu USA, wartość kruszca spadła o 20%. Dzień ten nazwano „Czarnym Piątkiem” – czarny kolor oznacza zysk dla konsumentów, podczas gdy biały – straty dla sprzedawców.

O ile Black Friday to święto głównie dużych marek handlowych, to następująca po nim sobota – Small Business Saturday – to dzień, kiedy warto wybrać się do lokalnych butików w poszukiwaniu okazji. Kolejny poniedziałek jest za to dniem zakupów internetowych. Cyber Monday spodoba się fanom zakupów w sieci.

Black Friday w Nowym Jorku

Black Friday w Nowym Jorku / źródło:https://www.flickr.com/photos/diariocriticove/8211477646

W tym roku Black Friday pojawia się również w Polsce. Wiele sieci oferuje tego dnia zniżki, którym jednak daleko jest do dużo wyższych rabatów amerykańskich.

Gdzie warto zajrzeć?

Wiele sklepów oferuje tego dnia wysokie rabaty, dlatego jeśli szukamy okazji i nie strach nam czekać w długich kolejkach, warto wybrać się na zakupy. Black Friday jest jedynym dniem, kiedy w sklepie Apple są zniżki. Jeśli szukasz ubrań i dodatków, wybierz się do Macy’s (jeśli robisz to po raz pierwszy, lepiej sprawdź plan sklepu, żeby nie poczuć się jak w labiryncie). Macy’s oferuje także rabaty w zakupach przez Internet (z wysyłką również do Polski). Przeceny znajdziesz także w Abercrombie & Fitch. W Victoria’s Secret za zakupy powyżej 75 USD dostaniesz upominek. Jeśli chcesz zaszaleć i zafundować swoim pociechom prezenty, wybierz się z nimi do Toys“R”Us.

Atrakcje Nowego Jorku

Broadway/ Żródo:https://pixabay.com/

Garść porad dla polujących na okazje

  • W większości sklepów, które oferują promocje, na pewno będą kolejki. Jeśli możesz, zaplanuj sobie z wyprzedzeniem, co chciałbyś kupić. Jeśli są to buty, nie błądź  w dziale z bielizną, a płaszcza na pewno nie znajdziesz w sklepie z elektroniką.
  • Jeśli planujecie zakupy w grupie z przyjaciółmi lub we dwoje, podzielcie się rolami. Niech jedno szuka ubrań, a drugie zajmie miejsce w kolejce, a po umówionym czasie się zamieńcie. Dzięki temu nie pogubicie się, a dodatkowo zyskacie czas, który uciekłby podczas ustawiania się w ogonku przed kasą na koniec zakupów.
  • Sprawdź godziny działania sklepów i ceny produktów z wyprzedzeniem w Internecie. Nie zawiedziesz się wtedy i będziesz wiedział, czego się spodziewać
  • Zabierz prowiant. Nie samymi zakupami człowiek żyje, czasem przydałoby się coś zjeść.
  • Wstań wcześnie. Tzw “door buster” to produkty w supercenach, których ilość jest ograniczona. Czyli jeśli jest ich 200, prawdopodobnie zostanie zgarnięte przez pierwsze 200 osób. Jeśli będziesz tą następną, możesz się nie doczekać.
  • Nie żyj marzeniami. To nie jest poradnik couchingowy, ale to hasło idealnie tutaj pasuje – nie spodziewaj się góry ze złota za grosze, to tylko sklep i produkty, nie zmieniają życia, choć mogą je poprawić, także brak zakupu nic Ci nie zrobi ;)

Czy wybierzecie się na zakupy w Black Friday? A może wolicie delektować się spokojem w domu, nie czekając w wielkich kolejkach? ;)

Dodaj komentarz