DreamPoints
Bilety do Nowego Jorku |

Bilety do Nowego Jorku

Zdecydowałeś, że swój urlop spędzisz w największym mieście USA, ale nie wiesz, w jaki sposób, kiedy i za ile możesz tam polecieć? Oto kilka dobrych rad, które pomogą Ci zakupić bilety lotnicze do Nowego Jorku bez stresu i problemów. W końcu od Twojej decyzji zależy, oprócz ceny biletu, także wygoda i czas przelotu, a wszystko to wpływa na Twoje zadowolenie – a o to przecież chodzi. Warto zatem dokładnie zastanowić się w jaki sposób i kiedy kupić bilety lotnicze.

Port lotniczy Nowy Jork - LaGuardia, bilety do Nowego Jorku

Port lotniczy Nowy Jork – LaGuardia

Kiedy kupować bilety?

Przede wszystkim, bardzo ważne jest to, aby swoją podróż zaplanować odpowiednio wcześnie. To naprawdę klucz do sukcesu. Od tego, czy zdecydujesz się na kupienie biletów pół roku, czy dwa tygodnie przed odlotem zależy przede wszystkim cena Twojego przelotu. Aby kupić tanie bilety do Nowego Jorku, powinieneś zrobić to najpóźniej z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Dlaczego? Obowiązuje tu jedna wspólna dla wszystkich regularnych linii lotniczych (a tylko takimi dostaniesz się do Nowego Jorku) zasada – im wcześniej, tym lepiej. Cena biletów wzrasta wraz z zapełnianiem się miejsc w samolocie. Te pierwsze sprzedawane są z reguły w najtańszej klasie rezerwacyjnej, dzięki czemu ich cena jest bardzo atrakcyjna. Zazwyczaj w samolocie jest ich kilka – kilkanaście. Im więcej biletów zostaje wykupionych na dany lot, tym ich koszt wzrasta. Kolejne bowiem są już sprzedawane w droższych klasach rezerwacyjnych. Przy tak popularnej destynacji, jaką jest Nowy Jork bilety znikają bardzo szybko i warto o tym pamiętać.

Czekać na promocje czy nie?

Warto zapisać się na newslettera np. na stronie bluesky.pl lub odlotowebilety.pl , który będzie Cię informował o najnowszych promocjach, obowiązujących na interesującej Cię trasie – w tym przypadku wybierasz konkretną destynację, Nowy Jork. Szczególnie warto śledzić oferty lotów z warszawskiego Okęcia. Zdarza się, że bilety lotnicze Warszawa – Nowy Jork oferowane są w naprawdę niskiej cenie. Newsletter, który otrzymujesz na swoją skrzynkę e-mail informuje Cię o bieżących promocjach zaraz po ich wprowadzeniu. Dzięki temu czekając na ciekawą ofertę nie musisz codziennie sprawdzać stron internetowych danych linii, wystarczy, że odbierzesz raz dziennie swoją pocztę.
Jednakże trzeba pamiętać o tym, że nawet jeśli takie promocje się pojawią, obejmują z reguły loty dość odległe czasowo. Najczęściej wprowadzane są na 2 – 3 miesiące przed datami odlotów. Dodatkowo, zdarzają się pewne ograniczenia w promocji. Na przykład podana jest ilość dni czy tygodni pomiędzy dniem wylotu a przylotu, której nie możesz przekroczyć przy rezerwacji. Jeśli więc nawet przykładowe bilety lotnicze Nowy Jork – Warszawa zostają wprowadzone w okazyjnej cenie, może się okazać, że chociaż Twój wylot powinien być objęty promocją, łączny czas, jaki chcesz spędzić w Stanach Zjednoczonych jest zbyt długi, w związku z czym upust Cię nie obowiązuje.
Wreszcie, trzeba pamiętać o tym, że mając na względzie przepisy wizowe obejmujące USA, a w tym oczywiście Nowy Jork, bilety wręcz nie mogą być kupowane na ostatnią chwilę. Pamiętaj bowiem, że oprócz wniosku wizowego czeka Cię jeszcze rozmowa z konsulem, a tego z reguły nie da się załatwić w kilka dni.

Kiedy lecieć

Klimat panujący w mieście sprzyja zwiedzaniu przez cały rok, w związku z tym pod względem cenowym nie ma tu dużych wahań sezonowych. Bilety lotnicze do Nowego Jorku stają się tylko nieznacznie droższe w miesiącach letnich oraz podczas Świąt i Nowego Roku. Wiąże się to oczywiście z rosnącym zainteresowaniem lotami, a tym samym zwiększonym ruchem turystycznym, jednak planując podróż odpowiednio wcześniej zmiana jest praktycznie niezauważalna.

W jaki sposób kupić bilety

Jeżeli już zdecydujesz się na odwiedzenie Nowego Jorku i zastanowisz się nad datami lotów, nie pozostaje Ci nic innego, jak kupić interesujące Cię bilety. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Przede wszystkim, najwygodniejszym sposobem będzie zapewne kupno biletów przez internet za pomocą wyszukiwarki lotów. Dzięki temu bilety Nowy Jork – wybrane miasto w Polsce nabędziesz bez wychodzenia z domu przy pomocy kilku kliknięć. Co ważne, wyszukiwarka pokazuje Ci cały szeroki wachlarz dostępnych połączeń, możesz więc sam wybrać to, które Ci najbardziej odpowiada. Kolejnym rozwiązaniem, równie wygodnym, jest skorzystanie z infolinii i zarezerwowanie biletów przez telefon. Jeżeli jednak wolisz osobisty kontakt z konsultantem możesz wybrać się do jednego z biur Blue Sky Travel w Poznaniu lub Warszawie. Tam z pewnością uzyskasz wszelkie interesujące Cię informacje i bez problemu kupisz wymarzony bilet.

Dowiedz się więcej na temat przelotów do Nowego Jorku.

Dodaj komentarz