DreamPoints
Atrakcje w Nowym Jorku |

Atrakcje w Nowym Jorku

Jak przystało na jedną z największych aglomeracji świata, Nowy Jork oferuje przybywającym do niego turystom wiele rozmaitych możliwości spędzania czasu. Miasto leżące przy ujściu rzeki Hudson do Oceanu Atlantyckiego gwarantuje wszystkim niezapomniane wrażenia. Na jakie atrakcje w Nowym Jorku możesz liczyć? Sprawdź sam.

Bob Marley w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, Nowy Jork, USA, atrakcje w Nowym Jorku

Bob Marley w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, Nowy Jork, USA / fot. InSapphoWeTrust@flickr

Wizyta w gmachu Madame Tussauds

Mimo, że słynne Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds kojarzy się głównie ze stolicą Wielkiej Brytanii, jego filie znajdują się w kliku miejscach na świecie. Jedna z nich założona została właśnie w Nowym Jorku. Nowojorska wystawa położona jest w pobliżu Times Square. Czyje podobizny można tam zobaczyć? Przede wszystkim najwybitniejszych osobistości związanych ze Stanami Zjednoczonymi. Znajdziesz tam między innymi: prezydentów USA – Baracka Obamę, George’a Busha, postacie historyczne: Abrahama Lincolna, Marthina Luthera Kinga, gwiazdy muzyki pop, przedstawicieli świata kultury, gwiazdy Hollywood, sportowe i telewizyjne, a także światowych liderów.

Spacer w Central Parku

Bogaty w atrakcje Nowy Jork zapewnia odwiedzającym go turystom rozrywkę na najwyższym poziomie. Miejscem, do którego warto się udać jest bez wątpienia dziewiętnastowieczny Central Park, przepiękny teren rekreacyjny usytuowany w centrum Manhattanu. Malownicze ścieżki, liczne strumienie, skały, pagórki i wspaniała roślinność tworzą idealny krajobraz do odpoczynku. Lubiący aktywny wypoczynek skorzystać mogą z tamtejszych lodowisk, kortów tenisowych albo wybrać się na rowerową przejażdżkę. Dla dzieci przygotowano place zabaw. Co ciekawe, jednym z najbardziej popularnych zakątków Central Parku są tzw. Pola Truskawkowe, czyli łąka, która powstała na cześć zmarłego Johna Lennona. Na jednej z alejek ułożono czarno-białą mozaikę ze słowem „Imagine”.

Przygoda ze sztuką w Metropolitan Museum of Art

Jakie jeszcze atrakcje turystyczne Nowego Jorku powinieneś zobaczyć? Z pewnością Metropolitan Museum of Art – jedno z muzeów, które cieszą się największą renomą i popularnością. Placówka ta powstała pod koniec XIX wieku. W swoich zbiorach Met, bo tak potocznie jest nazywane jest to muzeum, posiada około dwóch milionów eksponatów pochodzących z różnych zakątków świata. Na szczególną uwagę zasługują zgromadzone w nim dzieła Rembrandta. Podziwiać można tam aż trzydzieści obrazów autorstwa tego mistrza.

Zakupy w Rockefeller Center

Wszyscy, którzy uwielbiają robić zakupy, a przy tym mają dość dobrze zaopatrzone portfele, powinni wybrać się do Rockefeller Center. To najdroższy i najwyższy kompleks biurowców na świecie. W wieżowcach znajdują się jednak nie tylko biura. Znajdziesz tam mnóstwo sklepów, restauracji, hoteli, lokali rozrywkowych, a nawet ogród i lodowisko. Centrum Rockefellera składa się z dziewiętnastu budynków, a położone jest w Midtown, czyli głównej części Manhattanu. Z czego słynie? Głównie ze znajdujących się tam drapaczy chmur: pierwszego i najwyższego 30 Rockefeller Plaza, głównego General Electric Building oraz wyposażonego w teatr, Radio City Music Hall, w którym co roku odbywa się prestiżowe Christmas Show. Miasto nad rzeką Hudson pełne jest ciekawych miejsc. Odkryj więc wszystkie atrakcje turystyczne Nowego Jorku.

Jeśli szukasz konkretnych atrakcji – muzeów, wydarzeń sezonowych, itp. – polecamy przeczytać inne nasze artykuły :) By zacząć planować podróż marzeń wystarczą bilety lotnicze do Nowego Jorku i odrobina inspiracji ;)

Dodaj komentarz