DreamPoints
Aplikacje ułatwiające zwiedzanie NYC |

Aplikacje ułatwiające zwiedzanie NYC

Znalezienie odpowiedniego obiektu czy wybranie najlepszej linii metra może przysporzyć sporych problemów w Nowym Jorku. Z wielką pomocą przyjdą jednak aplikacje mobilne, z którymi zwiedzenie nowojorskich ulic będzie jeszcze przyjemniejsze. Rezerwując tanie loty do Nowego Jorku nie zapomnij od razu zainstalować sobie potrzebną aplikację, żeby po przylocie nie mieć problemów ze znalezieniem hotelu.

Embark NYC

Przy pierwszej wizycie w nowojorskim metrze zamiast na Soho, możesz znaleźć się na Brooklynie. Aby uniknąć nieporozumień w wielkiej siatce połączeń, warto skorzystać z Embark NYC. Aplikacja posiada mapy każdej z linii, godziny przyjazdów na poszczególne stacje, a nawet wyświetla aktualne informacje w sprawie opóźnień. Dzięki Embark NYC trafisz do każdej stacji!

Kompatybilne z: iPhone, iPad, iPod touch.
Cena: za darmo.

Grand Central Station

Dzięki aplikacjom mobilnym wszędzie dojedziesz na czas!

Exit Strategy

Już nie stracisz ani sekundy podczas przemieszczenia się w metrze! Aplikacja pokazuje dokładnie, w którym miejscu należy stanąć i do jakiego wagonu wsiąść, aby później być jak najbliżej wyjścia. Do tego wgrane mapy ulic, linii autobusowych i metra.

Kompatybilne z: iPhone, iPad, iPod touch, Android, Blackberry.
Cena: 3.99 – 4.99 USD.

CitiBike App

Obowiązkowa aplikacja dla rowerzystów. Pokazuje drogi rowerowe i najbliższe charakterystyczne niebieskie przystanki największej wypożyczalni w Nowym Jorku – CityBike. Aplikacja informuje również o najbliższych kawiarniach, restauracjach i sklepach.

Kompatybilne z: iPhone, iPad, iPod touch, Android.
Cena: za darmo.

CitiBike

Z CitiBike App błyskawicznie znajdziesz takie punkty

Sit Or Squat

Jesteś w miejscu publicznym i nagle musisz skorzystać „z potrzeby”? Na ratunek przyjdzie Sit Or Squat, czyli aplikacja, w której znajduje się ponad 100 tysięcy spotów z możliwością skorzystania z toalety. Poszczególne miejsca oceniane są jako „sit” („siedzieć”) albo „squat” („kucać”) ;)

Kompatybilne z: iPhone, iPad, iPod touch, Android.
Cena: za darmo.

NYC Wifi + Coffee

Z tą aplikacją błyskawicznie znajdziesz najbliższe kawiarnie bądź parki z darmowym dostępem do internetu. Dodatkowo posiada listę miejsc, w których napijesz się kawy.

Kompatybilne z: iPhone, iPad, iPod touch.
Cena: za darmo.

tkts

Obejrzenie spektaklu na Broadwayu to jeden z obowiązkowych punktów każdej wycieczki do Nowego Jorku. Dzięki tkts dowiesz się o promocjach na dzisiejsze kulturalne wydarzenia, które potrafią sięgać nawet 30-50 procent!

Kompatybilne z: iPhone, iPad, iPod touch, Android, Windows Phone.
Cena: za darmo.

Broadway

Dzięki tkts będziesz na bieżąco z najnowszymi promocjami na bilety

Yelp

Wciąż najlepsza mobilna aplikacja, jeśli chodzi o wybór restauracji. Znajdziesz najbliższe lokale i ich recenzje. Dodatkowym atutem jest możliwość filtrowania poprzez takie kryteria jak cena, dowóz, na wynos, odpowiednie dla dzieci bądź większych grup. Zobaczysz też menu, zdjęcia, a aplikacja poprowadzi Cię wprost pod drzwi restauracji.

Kompatybilne z: iPhone, iPad, iPod touch, Android, Windows Phone.
Cena: za darmo.

NYC Way

Wszystko czego potrzebujesz w jednej aplikacji. Na początek wybierasz, czy jesteś mieszkańcem, turystą czy dojeżdżasz do pracy, a następnie program dostosowuje do Ciebie jak najlepsze opcje. NYC Way współpracuje z Yelp, Citysearch, Foursquare, Evernote i 50. innymi aplikacjami! Otrzymasz dokładne mapy, znajdziesz restauracje, zabytki, najbliższe miejsca parkingowe, toalety i wiele, wiele więcej.

Kompatybilna z: iPad, iPhone, iPod touch, Android, Windows Phone,
Cena: za darmo.

Dodaj komentarz