DreamPoints
10 propozycji na deszczowe dni w Nowym Jorku |

10 propozycji na deszczowe dni w Nowym Jorku

Pochmurne niebo wcale nie musi wiązać się z pozostaniem we własnych czterech ścianach. W Nowym Jorku znajduje się mnóstwo atrakcji pod dachem – muzea, teatry, centra handlowe i sportowe. Warto zapisać listę i skorzystać z niej, gdy zapowiada się dzień z rzęsistym deszczem w roli głównej.

Grand Central Terminal

To coś więcej niż zwykły dworzec. To miejsce kultowe pod względem historycznym, w którym odnajdą się miłośnicy architektury i jedzenia. Na Grand Central Market można kupić różnego typu rarytasy, a wybór spośród restauracji jest ogromny. Trzeba zobaczyć słynny zegar, ogromny astronomiczny mural na suficie czy galerię szeptów, charakteryzującą się kapitalną akustyką.

Więcej na temat Grand Central Terminal.

Grand Central Terminal

Najsłynniejszy dworzec w Nowym Jorku / fot. mtaphotos CC BY 2.0

Broadway

Wieczorem zapomnij o deszczu podczas sztuki teatralnej lub musicalu! Wzdłuż ulicy Broadway mieści się mnóstwo teatrów, dlatego ze znalezieniem miejsca nie będzie żadnego problemu. Warto odwiedzić sieć TKTS na Times Square, gdzie w dniu spektakli można nabyć bilety ze sporym upustem – normalna cena może bowiem czasami odstraszyć.

Sony Wonder Technology Lab

Miejsce dla miłośników nowej technologii. Na sześciu piętrach dzieci, ale również dorośli, mogą sprawdzić się w interaktywnych grach, zobaczyć jak tworzy się współczesne animacje czy obejrzeć z bliska roboty. Do niektórych pomieszczeń mogą prowadzić spore kolejki – podróż po tym elektronicznym studio jest bowiem darmowa.

Sony Wonder Technology Lab

Interaktywne studio to jedno z ciekawszych miejsc na wizytę z dzieckiem / fot. Chris Michaels „OM Installation at SWTL” CC BY-ND 2.0

Macy’s

Kochasz zakupy? Odwiedź największy dom towarowy w USA! W Nowym Jorku wciąż znajduje się pierwszy sklep znanej marki Macy’s z aż jedenastoma piętrami. Oprócz wielkiej kolekcji ubrań różnych marek można trafić na artykuły dekoracyjne, prezenty czy meble. Naturalnie nie brakuje licznych restauracji i miejsc do odpoczynku po wielu godzinach zakupów.

Chelsea Market

Podczas deszczowej pogody warto również skosztować różnych przysmaków. Na Manhattanie znajduje się przyjemny i kryty Chelsea Market z wieloma specjalistycznymi straganami z rybami, przyprawami, winami czy serami. Na miejscu można znaleźć również interesujące restauracje, a ceny za poszczególne produkty wcale nie są wygórowane.

Chelsea Market

Piękny wystrój i gastronomiczna uczta – to Cię czeka w Chelsea Market / fot. Digital-Designs „Chelsea-Market Manhattan” CC BY 2.0

Metropolitan Museum of Art

Kultura przez wielkie „K” z każdego zakątka naszej planety! Niektóre zbiory liczą sobie 5000 tysięcy lat. Nie jest to typ muzea, w którym wszelkie artefakty wywieszone są na ścianach. W wielu galeriach można natrafić na zbroje, mumie, świątynie, instrumenty czy bronie. Z kolei wielbiciele malarstwa na dłużej przystaną przy dziełach Moneta, Picasso, van Gogha oraz Renoir. Problem w tym, że jeden deszczowy dzień nie wystarczy na obejrzenie wszystkich zbiorów.

Więcej na temat Metropolitan Museum of Art.

Housing Works Bookstore Cafe

Połączenie księgarni i kawiarni. Są strefy, w których można się pouczyć, popracować bądź spotkać na kawie ze znajomymi. Do tego klienci mogą korzystać z darmowego WiFi. Warte uwagi jest to, że miejsce ma charakter non-profit. Wszelkie zyski przeznaczane są na pomoc chorym na AIDS i bezdomnym, a księgarnia utrzymuje się głównie za sprawą datków.

Chelsea Piers

Deszczowy dzień można przetrwać również z korzyścią dla zdrowia. W centrum sportowym Chelsea Piers znajdują się baseny, ścianki wspinaczkowe, pola golfowe, boiska do koszykówki i siatkówki plażowej. Można potrenować na jednej z siłowni, wziąć udział w zajęciach z yogi czy pilates albo odprężyć się w salonie spa.

American Museum of Natural History

Drugie muzeum w zestawieniu i drugie, w którym spokojnie można spędzić cały deszczowy dzień. Słynie z licznych galerii z eksponatami zwierząt, ptaków, a nawet dinozaurów. Wśród licznych modeli szczególną popularnością cieszy się olbrzymi płetwal błękitny i szkielet tyranozaura. Na miejscu znajduje się również planetarium, dlatego z całej wyprawy będą zadowolone również dzieci. Trzeba się liczyć z tłumami.

Więcej na temat American Museum of Natural History.

American Museum of Natural History

Olbrzymi płetwal jest jedną z głównych atrakcji muzeum / fot.: Daniel Torres Bonatto CC BY-SA 2.0

New York Transit Museum

Jedno z ciekawszych muzeów w Nowym Jorku. Umiejscowione jest w starej stacji metra z lat 30. Zebrano w nim zabytkowe autobusy, pociągi oraz wagony, do których wciąż można wejść i poczuć klimat z poprzedniej epoki. To kolejna z propozycji, z której będą zadowoleni zarówno dorośli, jak i najmłodsze pociechy.

Miasto o każdej porze roku, w słońcu i deszczu ma wiele do zaoferowania, nie czekaj i już dziś rezerwuj bilety lotnicze do Nowego Jorku z Polski.

Dodaj komentarz