DreamPoints
10 pomysłów na wiosenno-letnie dni |

10 pomysłów na wiosenno-letnie dni

1. Central Park

Nie ulega wątpliwości, że listę atrakcji wiosenno-letnich powinien otworzyć Central Park. Idealne miejsce dla biegaczy, rowerzystów, rolkarzy, spacerowiczów. Miłośnicy sztuki, muzyki oraz tańca powinni przyglądać się bacznie organizowanym festiwalom w tym miejscu. Możliwe jest także zwiedzanie parku z przewodnikiem, do którego namiary możemy odnaleźć na stronie internetowej.

Przeczytaj także artykuł o Central Parku.

Central Park, Nowy Jork, USA, 10 największych atrakcji Nowego Jorku

Central Park, Nowy Jork, USA / fot. http://www.pinterest.com/pin/156007574566070061/

2. Statua Wolności

Statua Wolności, Nowy Jork, 10 największych atrakcji Nowego Jorku

Statua Wolności / fot. http://www.pinterest.com/pin/107030928616590135/

Niezaprzeczany symbol Nowego Jorku. Najprzyjemniej się ją zwiedza podczas ciepłych miesięcy, gdy rejs do zabytku odbywa się w słońcu i przyjemnym wietrze. Warto skorzystać ze strony internetowej i zamówić miejsce w stateczku pływającym po wodach w okolicy Liberty Island oraz Ellis Island, gdzie wliczony jest również wstęp do korony Statuy Wolności. Za bilet dla osoby dorosłej zapłacimy $21, dla dziecka w wieku 4-12 lat $12, natomiast dla seniora $17.

3. Union Square

Niezwykłe miejsce ponieważ 4 razy w tygodniu zamienia się w targ warzywny, salon kulturalno-polityczny oraz galerię sztuki pod gołym niebem. Jak dostać się do zbiegu ulic Union Square West z 17th Street oraz dokładną rozpiskę wydarzeń można odnaleźć: tutaj.

4.Brooklyn Botanical Garden

Kolejny obowiązkowy punkt zwiedzania w sezonie wiosenno-letnim. Dostępny od wtorku do piątku w godz. 8:00 do 16:30, w sobotę i niedzielę od godz. 10:00. W poniedziałek ogród botaniczny jest nieczynny za wyjątkiem np. Washington’s Birthday. Cena za wejście – dorośli (10$), seniorzy i studenci (5$), dzieci poniżej 12 roku życia wchodzą za darmo.

Brooklyn Botanical Garden, 10 pomysłów na wiosenno-letnie dni

Brooklyn Botanical Garden / fot. http://www.pinterest.com/pin/80079699595026478/

Dodatkowo w niektóre dni tygodnia wejście do ogrodu jest bezpłatne:

  • soboty pomiędzy 10:00 a 12:00 – dla wszystkich
  • piątki – dla seniorów
  • wtorki – dla wszystkich

Więcej informacji na stronie internetowej.

5. Rezerwat Jamaica Bay

Znajduje się on około 30 km od Central Parku. Na licznych wysepkach w pobliżu Cross Bay Boulevard, możemy się zetknąć z prawdziwym królestwem bogatej flory i fauny na bagnistych rozlewiskach. Utwardzone alejki pozwalają na regenerację psychiczną i fizyczną podczas spaceru w oddaleniu od miejskiego zgiełku.

6. Coney Island

To przede wszystkim piaszczysta, 4 kilometrowa, szeroka plaża, która rozciąga się pomiędzy West 37th Street a Sea Gate. To także Luna Park, który zastąpił legendarne wesołe miasteczko Astroland zamknięte w 2010 r. Nie można zapomnieć także o promenadzie Riegelmann Boardwalk, przy której znajdziemy mnóstwo restauracji, barów oraz Akwarium Nowojorskie. Więcej szczegółów odnajdziesz na stronie internetowej.

Coney Island Beach

Coney Island Beach / http://www.pinterest.com/pin/103019910195606596/

7. Meatpacking District

W przeszłości magazyny i królestwo handlu mięsnego – dziś modne kluby, galerie i kosmicznie drogie lofty. Masz ochotę poimprezować i poszaleć w mieście, które nigdy nie śpi? Udaj się na Manhattan a w sąsiedztwie Chelsea i West Village odnajdziesz towarzystwo i miło spędzisz czas nie tylko w nocy, ale i za dnia. Dokładna rozpiska na stronie internetowej ułatwi Ci dotarcie do wybranego miejsca.

8. Most Brooklyński

Zwiedzony przy promieniach słońca oraz lunch w Dumbo to również konieczność w sezonie letnim. Spacer po 1834 metrach, grubo ponad 100-letniego mostu, powinien zostać uhonorowany wyśmienitym posiłkiem w modnej dzielnicy. Przy okazji możemy upajać się pięknym widokiem na panoramę Manhattanu.

Brooklyn Bridge, Nowy Jork, 10 największych atrakcji Nowego Jorku

Brooklyn Bridge, Nowy Jork / fot. http://www.pinterest.com/pin/33495590952377088/

9. Chinatown i Little Italy

Masz ochotę spróbować etnicznej kuchni i zakupić ciekawe pamiątki? Wybierz się do dwóch emigranckich dzielnic Manhattanu, które zostały wpisane na Amerykańską Listę Miejsc Historycznych. Z ciekawych wydarzeń warto wymienić sierpniowe San Gennaro w Little Italy, gdzie na 10 dni ustaje ruch samochodowy i na ulicach rozstawiane są stragany z największymi przysmakami włoskimi.

10. Museum Mile

W ciepłe dni nie zapominajmy o kulturze – warto udać się do Upper East Side, gdzie wzdłuż Piątej Alei ciągnie się mila z najbardziej znanymi i godnymi odwiedzenia muzeami oraz galeriami. Do największych atrakcji należą The Metropolitan Museum of Art , Museum of the City of New York oraz Neue Galerie.

Dodaj komentarz