DreamPoints
10 najlepszych atrakcji na jesienne i zimowe dni |

10 najlepszych atrakcji na jesienne i zimowe dni

Zwiedzanie Nowego Jorku w puchatej kurtce i lekkim zimnie wcale nie musi oznaczać nudy, czy wyrzeczeń. Co więcej istnieją sposoby spędzania czasu, które najwięcej emocji dostarczą zimą – np. wspaniałe lodowisko przy Rockefeller Center. Przedstawiamy więc 10 najlepszych atrakcji na jesienne i zimowe dni.

Zimowy Nowy Jork

Zimowy Nowy Jork / fot. http://www.pinterest.com/pin/153685406005658650/

1. Lodowisko w Rockefeller Center

Zima w Nowym Jorku nie byłaby udana, gdyby zabrakło czasu na skorzystanie z jednej z najbardziej popularnych atrakcji miasta o tej porze roku. Mowa, rzecz jasna, o znanym na całym świecie lodowisku, znajdującym się w Rockefeller Center. Na łyżwach jeździ się tam od 78 lat. Jednorazowo na tafli swoich sił próbować może 150 osób. Otwarte jest codziennie w godzinach 8.30-24.00. Dorośli za wstęp zapłacą 27 USD, a dzieci poniżej 15 roku życia i seniorzy 15 USD. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej lodowiska.

Zimowe szaleństwo w Nowym Jorku

Zimowe szaleństwo w Nowym Jorku / fot. http://www.pinterest.com/pin/360639882632046925/

2. Świąteczne jarmarki, czyli w poszukiwaniu prezentów

Już w drugiej połowie listopada, w zabytkowym Vanderbilt Hall, swoje towary wystawia prawie 80 sprzedawców. Do 24 grudnia, podczas Grand Central Holiday Fair, wśród szerokiego wachlarza wyrobów rękodzielniczych, biżuterii, odzieży, zabawek, a nawet mebli, poszukiwać można upominków dla najbliższych. Warto odwiedzić także trwający od 3 grudnia do Wigilii Columbus Circle Holiday Market, który pozwoli Ci skosztować lokalnych przysmaków. Odnajdziesz go niedaleko Central Parku. Tanie loty do Nowego Jorku to sposób na komfortowe i ekonomiczne dotarcie do kulturalnej stolicy Ameryki :)

3. Hokej na lodzie na Yankee Stadium

Sportowi maniacy, niecierpliwie wyczekujący sporej dawki emocji i ducha zaciętej rywalizacji, powinni wybrać się na Yankee Stadium, który położony jest w nowojorskim Bronxie. Zimą odbywają się tam wspaniałe widowiska w ramach National Hockey League’s Stadium Series. Spotkania rozgrywane są pod gołym niebem, co jest ciekawym przeżyciem zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Aktualności, terminarz rozgrywek i ceny biletów znajdziesz na stronie internetowej.

4. Walentynki pod gwiazdami w… Muzeum Historii Naturalnej

W Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej, spędzić można jedyny w swoim rodzaju wieczór walentynkowy. Podczas „Romansu pod gwiazdami” najpierw skosztujesz różnych zakąsek oraz przysmaków z czekolady; przy dźwiękach muzyki kwartetu jazzowego, wniesiesz toast koktajlem lub szampanem, a następnie w Hayden Planetarium, będziesz podziwiać piękno nocnego nieba i słuchać romantycznych opowieści. Koszt udziału dla jednej osoby wynosi 85 USD. Opis wydarzenia dostępny jest na stronie muzeum.

5. Winter Jam, czyli coś dla aktywnych

Co roku nowojorski Central Park staje się areną sportowych zmagań dla wszystkich, którym ruch na świeżym powietrzu nie jest straszny, nawet zimą. Udział w odbywającym się tam festiwalu Winter Jam, jest bezpłatny. Uczestnicy mogą przynieść własny sprzęt sportowy bądź, bez uiszczania żadnych opłat, skorzystać z zapewnionego przez organizatorów wyposażenia. Wybierać można m.in. spośród takich dziedzin jak: biegi narciarskie, nauka narciarstwa i snowboardu, rakiety śnieżne. Przygotowano też specjalne miejsca do lepienia bałwanów czy bitew na śnieżki. Szczegóły na stronie internetowej.

6. Szaleństwo do białego rana w Webster Hall

Webster Hall to największy w Nowym Jorku klub nocny, szczycący się opinią jednego z najlepszych miejsc tego typu. Zlokalizowany w East Village w każdy czwartek, piątek i sobotę gości tysiące spragnionych rozrywki kobiet i mężczyzn. Na jego czterech piętrach bawić się można w rytmie muzyki house, pop, electro, hip-hopu, rocka, jak i wielu innych gatunków. Ogromne parkiety, muzyka na żywo, salony VIP przypadną do gustu niejednemu miłośnikowi nocnego życia. Warunkiem wstępu jest ukończenie 19 lat. Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie internetowej Webster Hall.

7. Wyprzedzając trendy, czyli zakupy na Fifth Avenue

Podążający za najnowszymi trendami, wprost nie mogą pominąć zakupowej arterii Nowego Jorku, czyli słynnej na całym globie Fifth Avenue. Z jednej strony ekskluzywne butiki i domy towarowe, a z drugiej popularne marki takie jak Zara czy H&M sprawiają, że każdy, bez względu na zasobność portfela, znajdzie tam coś dla siebie. Co ciekawe, oprócz lokali wypełnionych po brzegi ubraniami i dodatkami, na Fith Avenue znajduje się najstarszy w mieście sklep z zabawkami i pierwszy miejski jubiler. Lista sklepów i atrakcji dostępna jest na stronie internetowej.

8. Coś dla koneserów – Winter Wine Festival

Co roku w Best Buy Theater na Times Square organizowany jest Zimowy Festiwal Wina, w czasie którego prezentowane są setki najlepszych gatunków tego trunku, pochodzące z winnic rozmaitych państw świata. Kosztowanie wyśmienitych i wykwintnych alkoholi wzbogacone zostanie występami artystów jazzowych na żywo. Bilety nabyć mogą osoby, które ukończyły 21. rok życia. Opis wydarzenia, jak i niezbędne informacje, zamieszczono jego stronie internetowej.

9. Uczta kulturalna w New York City Ballet

Spektakularne widowiska, stworzone przez najznakomitszych tancerzy, zapewni Ci, mogący pochwalić się światową renomą i uznaniem, New York City Ballet. Założony w 1948 roku, zachwyca rzesze widzów od początku swojej działalności. Zakup biletu na jeden ze spektakli niewątpliwie okaże się wspaniałym sposobem na spędzenie jesiennego czy też zimowego wieczoru. Ceny wejściówek oraz harmonogram oferowanych w danej porze roku wydarzeń znajdują się na oficjalnej stronie internetowej.

Nowojorski balet zapiera dech w piersiach

Nowojorski balet zapiera dech w piersiach / fot. http://www.pinterest.com/pin/242420392415089227/

10. Kontemplując przyrodę w Prospect Parku

Jeśli jesienne spacery w Nowym Jorku, to z pewnością w Prospect Parku. Ta oaza spokoju, usytuowana w Brooklynie, jest dziełem architektów krajobrazu, którzy stworzyli także Central Park. Choć mniej znana, zachwyca urokliwymi zakątkami wokół jeziora, wśród drzew tamtejszego lasu, geologicznymi skarbami czy łąkową roślinnością, a także atrakcjami kulturalnymi. Odnotowuje się tam ok. 10 milionów wizyt rocznie. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz